Naukowiec CDC mówi, że nawet w przypadku wariantu Delta zdolność szczepionek COVID-19 do zapobiegania hospitalizacji nie zmniejszyła się znacząco

Naukowiec CDC mówi, że nawet w przypadku wariantu Delta zdolność szczepionek COVID-19 do zapobiegania hospitalizacji nie zmniejszyła się znacząco

Francine Orr / Los Angeles Times przez Getty Images

  • Naukowiec CDC powiedział, że skuteczność szczepionki COVID-19 przeciwko infekcji spadła.

  • Dr Sarah Oliver powiedziała, że ​​szczepionki nadal są bardzo skuteczne w zapobieganiu hospitalizacji.

  • Skuteczność szczepionki przeciw hospitalizacji wahała się od 75% do 95%.

  • Zobacz więcej artykułów na stronie Business Insider صفحة.

W poniedziałek naukowiec z Centrum Kontroli Chorób powiedział, że szczepionki przeciw COVID-19 są nadal wysoce skuteczne w leczeniu hospitalizacji, pomimo wzrostu bardziej przenośnego wariantu delta.

w Prezentacja dla Komitetu Doradczego Centrów Kontroli i Prewencji Chorób ds. Praktyk Szczepień w poniedziałek, Dr Sarah Oliver powiedziała, że ​​od czasu pojawienia się Delty skuteczność szczepionki przeciwko hospitalizacji waha się od 75% do 95%.

Zdolność szczepionki do zapobiegania infekcji wahała się od 39% do 84% od czasu wprowadzenia wariantu delta.

„Szczepionki pozostają skuteczne w zapobieganiu hospitalizacji i ciężkim chorobom, ale mogą być mniej skuteczne w zapobieganiu infekcji lub rozwijaniu łagodniejszych objawów” – czytamy w prezentacji.

Slajdy wykazały, że zarówno zmniejszona ochrona w czasie, jak i wariant delta mogą przyczyniać się do zmniejszonej skuteczności szczepionek.

Oliver powiedział, że nierzadko zdarza się, że niektóre szczepionki wymagają wielu dawek, w tym szczepionek przeciw zapaleniu wątroby i HPV. Powiedziała jednak, że potrzeba więcej informacji, zanim grupa będzie mogła ocenić potrzebę zastrzyków przypominających.

Dr Anthony Fauci, dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, powiedział wcześniej, że pandemia może Pod kontrolą do następnej wiosny, jeśli miliony nieszczepionych ludzi dostaną szczepionki. W prezentacji stwierdzono, że najwyższym priorytetem powinno być zaszczepienie tych Amerykanów.

Eksperci ostrzegają, że rozprzestrzenianie się wirusa, w szczególności typu delta, może prowadzić do poważniejszego wariantu.

— To bardzo przebiegły wirus — powiedział Fauci. „Jeśli będziemy czekać bez szczepienia tych osób, które powinny być zaszczepione, to może się toczyć dalej, prowadząc do opracowania innego wariantu, który może skomplikować sprawy”.

Prezentacja dodała, że ​​osoby najbardziej narażone na ciężką chorobę powinny być traktowane priorytetowo dla dawek przypominających.

Oliver powiedział również, że ważne jest, aby szczepionka była dostępna na całym świecie. „Niekontrolowane rozprzestrzeniły się na całym świecie, co może prowadzić do nowych zmiennych, które zagrażają kontroli epidemii na całym świecie” – powiedziała w swojej prezentacji.

Przeczytaj oryginalny artykuł na zainteresowany handlem

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *