Nazarova i Nikitin, od ucieczki przed bombami po ekscytującą jazdę na nartach z piosenką o Krymie

Powiązane wiadomości

Jeden z najbardziej ekscytujących momentów w świecie sportu miał miejsce w MontpellierA Francja. Był spór Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Figurowym, w zawodach, w których zdyskwalifikowano rosyjskich sportowców i było wielu Ukraińców. Włącznie z Oleksandra Nazarowa A Maksym Nikitin, para, która nie wygrała, ale przeniosła wszystkich w pokoju. Potrzebowali tylko jego pasji, piosenki, która go podnieca Krym doświadczyć pamięci.

Oboje nie byli w stanie przygotować się do spotkania, tak jak zrobiliby, gdyby nie inwazja Rosja Na Ukraina. Wciąż mieli swoje rodziny na wsi i musieli od nich uciekać Charków do Polska Pokonanie 600 kilometrów w osiem dni. Ubrani w żółte i niebieskie mundury na cześć swojego kraju ukończyli krótkie i długie programy i otrzymali owację na stojąco przez trzy minuty. Obraz wszedł do historii turniejów ze względu na swoje znaczenie.

Nosili dresy, mieli na sobie stroje treningowe, bo też nie mieli wyboru. Dodatki konkursowe pozostawiono w ich ojczyźnie, ponieważ nie było czasu na ich wycofanie. Nazarova musiała ukrywać się przed bombami przez kilka tygodni, podczas gdy Nikitin złapał pierwszą rzecz, którą musiał móc opuścić kraj. Maxim musiał odebrać mu sanie, aby mógł rywalizować. Cała wycieczka zakończyła się w ten weekend, kiedy łzy spłynęły jej po twarzy pod koniec jej występu.

Zdobyli 67,70 punktów w programie krótkim i zajęli 16 miejsce w łyżwiarstwie swobodnym. To było najmniej. Sportowcy swój występ poświęcili Ukraińcom walczącym z rosyjską inwazją. Wysłali wiadomość do kraju agresora. „Chcemy, aby wszyscy byli ostrożni, bo rosyjscy faszyści mogą dotrzeć także do innych krajów” – ostrzegali bohaterowie przed weekendowym zdjęciem. Zrobili to z muzyką, która miała ten cel.

1944

W 2016 roku doszło do gorzkich kontrowersji wokół wygranej pięknoUkraińska piosenkarka, Eurowizja. Zrobił to z piosenką1944Pisał ten temat po aneksji Krymu przez Rosję w 2014 roku i opowiada o deportacjach Tatarów z tego regionu przed związek Radziecki W latach czterdziestych Nazarova i Nikitin rozpoczęli próby pod przesłaniem, które postawiło Rosjan na palcach, tych samych, którzy potępili upolitycznienie konkurencji.

Ale para wprowadziła nowe niuanse i zremasterowała ukraińską narodową pieśń ludową, którą wykonywali Andriej Chlewniukgłówny wokalista fundusz dobrobytu z frontu wojennego. ten Międzynarodowa Federacja Zmiana nie była dozwolona, ​​co obejmowało również zwroty od prezydenta Wołodymyr Zełenski. W każdym razie Nazarova opublikowała na swoim profilu Instagram Wideo, gdy używali go podczas treningu.

Mieli kolejny długi program. „W oryginalnej formie uważamy za niestosowne tańczenie do niego, gdy ludzie umierają i ukrywają się w piwnicach naszego kraju” – wyjaśniła Nazarova za pośrednictwem swojego konta na stronie Instagram. Ich wycofanie się z konkursu ma sens, biorąc pod uwagę te ograniczenia, z jakimi musieli się znosić, choć sugerowali również, że nie mieli wystarczająco dużo czasu na przygotowanie drugiej choreografii, którą przyjęli do turnieju.

sama Rosja

W innej części świata, a mianowicie w Rosji, te zdjęcia nigdy nie dotarły. Ponadto cała uwaga została skupiona na Puchar pierwszego kanału. Ten konkurs został przełożony przez Rosyjska Federacja Łyżwiarstwa Figurowego Zbiegać się w terminach z Pucharem Świata w Montpellier. Tam zmierzył się z najlepszymi łyżwiarzami rosyjskimi i białoruskimi, objętymi międzynarodowymi zakazami, aby pokazać swoje umiejętności.

W tym konkursie były dwie atrakcje. pierwszy był Kamel Valiva. Młoda cudowna jazda na łyżwach, która w przeszłości widziała, jak jej figura jest brudna w wyniku dopingu Olimpiada zimowa Powrót do aktywności tutaj. Chociaż była „bardzo szczęśliwa z powrotu na lód”, w niedzielę udało jej się zająć drugie miejsce w freeskatingu. Pamiętaj, że w sobotę wygrał krótki program. Nie mógł wygrać zawodów dla swojego zespołu.

Zamiast tego wygrał drugą wielką pokusę. mistrz olimpijski w Pekin 2022A Anna SzczerbakowaWygrał długi program i wygrał konkurs drużynowy Red Machine. Po tym sukcesie zostawił bombę z ewentualnym wycofaniem się za wszystko, co się dzieje: „W tej chwili chcę odpocząć, nie myślę o przyszłym sezonie”. Fakt, że nie mógł konkurować na poziomie międzynarodowym, odbił się na nim i gdyby sytuacja się nie zmieniła, mógł podjąć ostateczną decyzję o opuszczeniu go w wieku zaledwie 18 lat.

[Más información: Vladimir Putin desafía al COI con sus propios Juegos Olímpicos: 5 países y 106 medallas para Rusia]

Wojna Rosji i Ukrainy

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.