Negatywny sezon dla kobiecej drużyny Manfredi – Sport

Negatywny sezon dla kobiecej drużyny Manfredi – Sport

Giuseppe Manfredi (Zdjęcie: ANSA)

(ANSA) – Rzym, Grupa 25 – Prezes Włoskiej Federacji Piłki Siatkowej (FIPAV) Giuseppe Manfredi wyraził ubolewanie z powodu „błędów” popełnionych podczas „negatywnego sezonu” kobiecej drużyny Azzurri.

Dzień po porażce drużyny trenera Davide Mazzantiego z Polską, która zapewniła sobie wraz ze Stanami Zjednoczonymi przepustkę do kwalifikacji do Paryża 2024, Manfredi powiedział: „Jest wielka gorycz, że nie wykorzystaliśmy szansy na bezpośrednie kwalifikacje do igrzysk olimpijskich”. W turnieju rozgrywanym w Łodzi.

Manfredi upierał się w notatce: „Bilans sezonu kadry narodowej kobiet jest niewątpliwie ujemny i musimy to odnotować. Nie można zaprzeczyć, że w tym roku różne rzeczy nie wypadły”.

Prezydent FIA przyznał: „Jeśli w poprzednich sezonach odnieśliśmy wiele zwycięstw i wiele wyróżnień, teraz uczciwie jest przyjąć krytykę. Takie jest prawo świata sportu”.

Manfredi upierał się, mówiąc: „W 2022 roku, po mistrzostwach świata, wspomniałem, że był to pozytywny sezon ze względu na trzecie miejsce i zwycięstwo w Lidze Narodów Zjednoczonych. Ale w tym roku muszę z równą jasnością przyznać, że popełniono błędy .”

Dyrektor przewidział także, że „w nadchodzących dniach wspólnie z Radą Federalną szczegółowo przeanalizujemy, co się wydarzyło i będziemy pracować nad szybkim znalezieniem najlepszego rozwiązania, aby przezwyciężyć ten złożony moment”.

Manfredi obiecał, że „kwalifikacje do Paryża 2024 są w zasięgu ręki, a na nowy sezon celem FIVB będzie zmiana harmonogramu z nowymi zasadami i sponsorowanie wszystkich działań Azzurri, aby umożliwić drużynie kobiet powrót na szczyt świata Siatkówka.”

Kobieca drużyna Azzurry, która musi utrzymać się na światowym podium, aby zakwalifikować się do Paryża 2024, również rozczarowała się Mistrzostwami Europy, gdzie zajęła czwarte miejsce i nie była w stanie utrzymać tytułu z zeszłego roku, a wynik ten pozostawił już Mazzantiego w trudnej sytuacji. „Ain „Burza”.

Mazzanti wykluczył Monikę Di Gennaro, Caterinę Posetti i Cristinę Chirichellę z listy turnieju przygotowawczego do igrzysk olimpijskich, natomiast Międzynarodowa Federacja Sportu potwierdziła, że ​​ich nieobecność została uzgodniona z Paolą Igono, która według włoskiej prasy odmówiła udziału w turnieju po porażce. Miejsce, od którego warto zacząć od DT.

Brazylijski dziennikarz Bruno Volos, odpowiedzialny za blog „O Tempo” i znany ze specjalizacji w informacjach związanych z siatkówką, w ubiegłą środę, 6 czerwca, opublikował, że Igono, Di Gennaro, Chiricella i Busetti poprosili Manfrediego o zwolnienie Mazzantiego.

Voloč zamieścił post, w którym brazylijski zawodnik, „bardzo dobrze znany we Włoszech”, ale którego tożsamość pozostaje tajemnicą, powiedział mu, że czterech jego włoskich kolegów z drużyny poprosiło Manfrediego podczas prywatnej rozmowy latem o zwolnienie Mazzantiego.

W raporcie Volosza stwierdzono, że Egono, Di Gennaro, Chiricella i Busetti zapewnili Manfrediego, że nie będą ponownie grać dla Włoch, dopóki Mazzanti pozostanie u władzy.

24-letni Egono, który podczas Mistrzostw Europy stracił miejsce startowe w drużynie „Azzurry”, groził, że w 2022 roku opuści „Azzurrę” po rasistowskich atakach, ale później tłumaczył, że dostanie tylko przerwa.” (Zapominam).


   

Wszelkie prawa zastrzeżone. © Prawa autorskie ANSA

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *