Nestl விற sprzedaje polską sprężynę firmie private equity | Wiadomości lokalne

Nestl விற sprzedaje polską sprężynę firmie private equity |  Wiadomości lokalne

Freiburg, Maine – 31 marca ogłoszono sprzedaż polskiej marki wiosennej Natural Springwater z fontann wokół Freibergu na rzecz One Rock Capital Partners LLC i MetroPowlos & Co. w ramach przejęcia private equity przez Nestl. Wody Ameryki Północnej, w tym Polskie Źródło od Nestle SA

Według Venting Times, Dean Metropolos, który ma 40-letnie doświadczenie i inwestycje w branży marek żywności i napojów, został mianowany prezesem i tymczasowym dyrektorem generalnym Nestle Waters North America.

Metropolis & Co określa się jako „rodzinna firma inwestycyjna” i ma swoją siedzibę w Greenwich, Cone.

Szwajcarski międzynarodowy koncern Nestl எஸ் SA zwiększył sprzedaż do 4,3 miliarda dolarów.

Według strony internetowej Tony W. na One Rock 2010. Lee i R. Opracowany przez Scotta Spielvogela, byłego dyrektora zarządzającego w Ripplewood Holdings. Mitsubishi Corp. One Rock to strategiczny partner i największy inwestor w firmie. Posiada biura w Nowym Jorku i Los Angeles.

Nestl வா Waters obejmuje kilka marek wody butelkowanej w Ameryce Północnej, w tym Arrowhead, Deer Park, Ice Mountain i Polish Spring, a także Ready Refresh, usługę dostawy wody i napojów.

Siedziba główna Nestle Waters znajduje się w Stamford i zatrudnia około 7230 osób w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Marka Polish Spring czerpie wodę z ośmiu źródeł w Maine, w tym z Evergreen Spring we Freiburgu.

Podczas referendum miejskiego w 2017 roku selekcjonerzy odmówili zezwolenia Polish Spring na sprzedaż około 100 akrów ziemi na regionalnym lotnisku East Slope, które zamierzała wykorzystać jako fabrykę butelek. Artykuł nie powiódł się 600-259.

Polska wiosna jest we Freibergu od około 24 lat. Umowa między Freiburg Waterco a Nestle Waters North America w stanie Maine została utrzymana w mocy przez Sąd Najwyższy stanu Maine w 2016 r. Umowa, która obejmuje dzierżawę obiektu, została zawarta na 20 lat z opcją pięcioletniego przedłużenia.

Minimalny zakup rocznie to 75 mln galonów, co oznacza, że ​​Polska Wiosna musiała tyle zapłacić, ale nie trzeba było zabierać takiej ilości galonów.

Firma Sun poprosiła firmę PUC, aby zapytała, jak może to wpłynąć na umowę sprzedaży.

„Potencjalny wpływ sprzedaży na istniejące kontrakty powinny zostać określone przez strony zaangażowane w sprzedaż poprzez przegląd języka umowy” – powiedziała Susan Balloon z Komisji ds. Usług Publicznych stanu Maine.

Wiadomość, że Nestle planuje sprzedawać fundusze private equity, zepsuła się w zeszłym roku. 18 marca tysiące ludzi wzięło udział w „wirtualnym wiecu mającym na celu odzyskanie złożonej wody Nestl”. Imprezę internetową częściowo zorganizowali Nicky Sekera z Freibergu i jego syn Luke Sekera z Social Water Justice.

„Nie ma przejrzystości w odniesieniu do kluczowych punktów sprzedaży w tej umowie”, powiedział Social Water Justice na swojej stronie na Facebooku. Chociaż Nestle twierdzi, że obejmuje wszystkie fabryki, magazyny, biura i oddziały Nestle Waters w USA, Social Water Justice powiedział, że „unikanie odniesienia do ziemi i pozwoleń rodzi wiele pytań”. „Jakie inne inwestycje może mieć Nestle w tej nowej umowie biznesowej?”

Polish Spring posiada około 460 akrów ziemi we Fryburgu.

„Kiedy One Rock Capital i Metropoulos & Co mówią, że marki wodne„ osiągają większe zyski ”, wiemy, że mieszkańcy stanu Maine i nasze środowisko naturalne w końcu dostaną krótki koniec kija” – powiedział Justice na swojej stronie na Facebooku.

„Żaden dobry pracownik nie sprzedałby towarzyszy wodnych drapieżnym inwestorom w celu dalszego pogłębienia prywatyzacji naszego dobrego źródła życia”, powiedział.

Komentując sprzedaż rzecznika Nestl Waters w Ameryce Północnej, Nestle Waters powiedział:

„Będziemy wspierać inicjatywy i organizacje w całym stanie, które są zgodne z naszymi wartościami biznesowymi. Przejęcie jest teraz zakończone, a nasze zespoły kierownicze współpracują, aby kształtować naszą perspektywiczną strategię.

„Wiele innych szczegółów nie zostało jeszcze ustalonych, a odpowiednie informacje dostarczymy, gdy tylko będą dostępne. W międzyczasie skupiamy się na naszych bieżących działaniach, w tym na naszym zaangażowaniu na rzecz społeczności, w których żyjemy i funkcjonujemy. Właściciele będą nadal wspierać nasze zaangażowanie w inwestowanie i współpracę z nowymi społecznościami lokalnymi firmy ”.

Zapytany, czy sprzedaż wpłynie na lokalne stawki za wodę, Tom Klinepeter, szef działu selekcji we Freiburgu, powiedział: „Stawki pobierane przez przedsiębiorstwo wodociągowe są ustalane przez PUC, a nie przez firmę”.

Maine State Sen. Richard Bennett (R-Oxford) zasiada w Komisji ds. Środowiska i Zasobów Naturalnych Legislatury stanu Maine. Chciałbym poznać szczegóły kontraktu Nestle Waters, tj. Które sprężyny są kupowane i jakie zaangażowanie mają nowi właściciele w zrównoważony rozwój.

„Chcę mieć pewność, że społeczeństwo jest tu chronione, a nasze zaopatrzenie w wodę jest chronione” – powiedział Bennett.

Bennett jest prezesem i dyrektorem generalnym ValueEdge Advisors LLC, firmy specjalizującej się w odpowiedzialnym inwestowaniu. Bennett powiedział, że zarówno OneRock, jak i Metropoulos są znane z przekształcania firm w biznesy o słabych wynikach.

„Czasami można to zrobić w bardzo oświecony sposób, który otwiera jakiś rodzaj uśpienia, ale wymaga pewnych składników odżywczych i pielęgnacyjnych” – powiedział Bennett.

„Czasami jest to podejście„ Chainsaw Al Dunlap ”, w ramach którego masz kogoś wartościowego soku w krótkim czasie … ale przez długi czas było to możliwe dla firmy i dotkniętych społeczności” – powiedział Bennett o spóźnionym Sunbeam prezes i dyrektor generalny, który jest znany z masowych zwolnień.

Od wielu lat Poland Spring udziela grantów dla Straży Pożarnej i Policji we Fryburgu, Wystawy we Fryburgu oraz stypendiów dla studentów stanu Maine.

„Spodziewam się, że dotacja do sprzedaży nie ulegnie zmianie” – powiedział szef straży pożarnej Andy Dufresne. „Wszyscy w hrabstwie ciężko pracują, aby pomóc nam z członkami społeczności i zapewnić możliwości we współpracy z lokalnym bezpieczeństwem publicznym”.

Podczas wirtualnego wiecu kongresmenka Rashida Tala (D-Michigan), reprezentująca 13. dzielnicę swojego stanu, powiedziała, że ​​uważa sprzedaż za „bardzo niepokojącą”. Powiedział, że zrzut z szybu Nestle Ice Mountain „niekorzystnie wpływa na jeziora i pary” w Michigan.

„Nestl ஏற்கனவே już osiąga ogromne zyski dzięki odpowiednim zabezpieczeniom, a nasze środowisko cierpi” – powiedział Diab. „Jeśli firma private equity kupi to posunięcie, powinna pomyśleć, że należy odciąć więcej pieniędzy niż wycisnąć naszą ziemię. Jeśli chodzi o wodę, nie ma miejsca na skróty”.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *