Netflix dołącza do streamingu gier wideo i zbliża się nowa „wojna” | Gazeta

Według badań Market Watch, branża gier wideo wygenerowała w 2020 r. prawie 180 miliardów dolarów globalnych zysków, po raz pierwszy przewyższając amerykańskie filmy i sport, czyli dwóch pozostałych gigantów rozrywki. Chociaż prawdą jest, że te sektory ucierpiały z powodu pandemii, gry wideo zbliżały się do nich już w poprzednich latach. Następnie wyłącz ucho Netflix.

We wtorek potwierdzono tajemnicę ujawnioną od końca sierpnia: zniknięcie gier związanych z serialem Dziwne rzeczy Z katalogów Steam i Epic Games, bo gigant streamingowy planował dodać je do Podanie. Zaczęli od testów w Polsce, a we wtorek możliwość gry w Dziwniejsze rzeczy 1984I Stranger Things 3: GraI wybuch kartyI wahadłowy I Masz inne informacje o tym wydarzeniu? Przez Podanie z Netflixa. Początkowo na urządzenia z systemem Android i tylko dla subskrybentów platformy.

W środę ogłoszono, że Netflix kupi Night School Studio, dewelopera gier wideo, który powstał w 2014 roku i w ostatnich latach cieszył się pewną popularnością w swojej sadze. OxenfriKtóra jest uważana za jedną z najlepszych gier dekady przez wyspecjalizowane strony, takie jak żebrowany, gdzie grupa nastolatków otwiera szczelinę w nadprzyrodzonym świecie. (Tak, fabuła ma punkty wspólne z pewnymi seriami osadzonymi w latach 80.)

Night School Studio ma również doświadczenie z serialami, ponieważ to właśnie ona była odpowiedzialna za opracowanie adaptacji gry wideo Pan Robot, zdobywca Złotego Globu 2015 dla najlepszego serialu dramatycznego, z udziałem Ramiego Malka, który można oglądać w niektórych krajach w serwisie Netflix (nie dotyczy to Urugwaju, gdzie można go znaleźć na Amazon Prime Video).

Nowa inwestycja Netflixa w świat gier wideo, w połączeniu z jego doświadczeniem w korzystaniu z treści na żądanie, pozwala przewidzieć, jaki może być następny skok za kilka lat: lądowanie w świecie gier w chmurze, na którym firmy technologiczne, takie jak Microsoft i Nvidia. Nic dziwnego, że tak jak w przypadku „wojny nadawczej”, nowa wojna tego rodzaju rozwija się raczej prędzej niż później, ale z grami wideo w centrum. A Netflix nie będzie chciał przegapić tej walki.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *