New Jersey zgłosiło 2189 przypadków COVID-19, 9 zgonów; Liczba codziennych pozytywnych testów wzrosła od ostatniego miesiąca

New Jersey zgłosiło 2189 przypadków COVID-19, 9 zgonów;  Liczba codziennych pozytywnych testów wzrosła od ostatniego miesiąca

New Jersey w sobotę wspomniany 2189 innych potwierdzonych COVID-19 Przypadki infekcji i dziewięć potwierdzonych zgonów, przy wzroście liczby pozytywnych testów z ostatniego miesiąca.

Siedmiodniowa średnia pozytywnych testów na koronawirusa w stanie wynosi 1813, co stanowi wzrost o 23% w stosunku do ubiegłego tygodnia i wzrost o 4% w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Transmisja wyniosła w sobotę 1,07, w porównaniu z 1,04 na początku tego tygodnia.

Gdy szybkość transmisji wynosi 1, oznacza to, że liczba przypadków ustabilizowała się na obecnych wartościach, a wartość powyżej 1 wskazuje na rozszerzanie się epidemii.

The Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom Widzi, że 12 hrabstw w stanie ma „średni” poziom transmisji społeczności: Sussex, Warren, Hunterdon, Monmouth, Ocean, Burlington, Camden, Atlantic, Gloucester, Salem, Cumberland i Cape May.

Pozostałe dziewięć hrabstw – Passaic, Bergen, Hudson, Essex, Morris, Somerset, Union, Middlesex i Mercer – są według CDC uważane za „niskie hrabstwa”.

Do soboty w 69 z 71 stanowych szpitali zgłoszono 823 pacjentów z potwierdzonym lub podejrzewanym koronawirusem. Spośród hospitalizowanych 94 jest na oddziale intensywnej terapii, a 37 na respiratorach.

Ogólnostanowy wskaźnik pozytywności testów przeprowadzonych w poniedziałek, ostatni dzień, dla którego dostępne są dane, wyniósł 10,94%.

CDC uważa, że ​​wskaźniki dodatniości większe niż 10% są „wysokie”. Wskaźnik dodatniości jest znacznie poniżej szczytu 40,83% 1 stycznia podczas szczytu zmiennej omikronowej.

suma liczb

New Jersey zgłosiło 2,3 miliona potwierdzonych przypadków COVID-19 od czasu, gdy stan zgłosił swój pierwszy znany przypadek 4 marca 2020 r.

Garden State odnotował również 412.940 pozytywnych antygenów lub szybkich testów, które są prawdopodobnymi przypadkami. Istnieje również kilka przypadków, które prawdopodobnie nie zostały policzone, w tym pozytywne testy domowe, które nie są uwzględnione w danych stanowych.

Stan 9,2 miliona zgłosił 34 715 zgonów z powodu COVID-19 – 31 603 potwierdzonych zgonów i 3112 prawdopodobnych zgonów.

New Jersey ma Dziewiąta największa liczba zgonów na osobę z powodu wirusa Corona W USA – za Mississippi, Arizoną, Oklahomą, Alabamą, Zachodnią Wirginią, Nowym Meksykiem, Tennessee i Arkansas – według najnowszych danych zgłoszonych we wrześniu. Państwo miało największą liczbę zgonów na głowę mieszkańca.

Numery szczepień

Ponad 7,05 miliona osób, które pracują, mieszkają lub studiują w Garden State, osiągnęły pełny status zaszczepienia. Od czasu rozpoczęcia szczepień w stanie 15 grudnia 2020 r. otrzymano ponad 7,9 miliona pierwszych dawek.

Ponad 4,28 miliona osób w stanie, które kwalifikują się do dopalacza, otrzymało go.

Numery opieki długoterminowej

Według Najnowsze dane.

Spośród aktywnych ognisk w 367 placówkach, według najnowszych danych, jest 7230 aktualnych przypadków wśród mieszkańców i 6914 wśród pracowników.

numery międzynarodowe

Według danych z soboty na całym świecie zgłoszono ponad 614 milionów przypadków COVID-19 Baza danych koronawirusa Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa. Dane pokazują, że z powodu wirusa zmarło ponad 6,5 miliona osób.

Stany Zjednoczone zgłosiły najwięcej skumulowanych przypadków (ponad 96 milionów) i zgonów (co najmniej 1,05 miliona) w każdym kraju.

Na całym świecie podano ponad 12,2 miliarda dawek szczepionki.

Nasza prasa potrzebuje Twojego wsparcia. Zarejestruj się już dziś na NJ.com.

Camille Furst można dojechać na [email protected]. Znajdź ją na Twitterze @Camille Forrest.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.