New Jersey zgłosiło 7 zgonów COVID i 247 przypadków. Ponad 4,3 miliona mieszkańców zostało w pełni zaszczepionych.

New Jersey zgłosiło 7 zgonów COVID i 247 przypadków.  Ponad 4,3 miliona mieszkańców zostało w pełni zaszczepionych.

New Jersey w czwartek zgłosiło 247 więcej potwierdzonych przypadków Korona wirus I siedem kolejnych potwierdzonych zgonów, co oznacza szósty dzień z rzędu mniej niż 300 pozytywnych testów ogłoszonych w ciągu jednego dnia, gdy epidemia trwa w stanie w obliczu gwałtownego wzrostu szczepień.

Prawie 4,3 miliona osób mieszkających, pracujących lub studiujących w New Jersey zostało w pełni zaszczepionych w ośrodkach stanowych. Obejmuje to około 96 000 mieszkańców spoza stanu, którzy zostali zaszczepieni w New Jersey. Prawie 170 000 mieszkańców New Jersey zostało zaszczepionych w innych stanach.

Celem stanu jest zaszczepienie do końca tego miesiąca 70% z 6,9 miliona dorosłych w New Jersey. Około 63% dorosłych rezydentów zostało do tej pory w pełni zaszczepionych. Ponadto dzieciom w wieku od 12 do 17 lat podano ponad 321 000 dawek pierwszej i drugiej szczepionki.

Ponad 5 milionów ludzi otrzymało pierwszą dawkę przynajmniej w New Jersey – około 55% populacji stanu, liczącej 9,2 miliona, według danych stanowych.

„Coraz częściej jest to pandemia wśród nieszczepionych osób”, Gov. Phil Murphy Śr powiedział.

Murphy też Wyjaśnij, że okręgi szkolne w New Jersey Mogą samodzielnie podejmować lokalne decyzje dotyczące tego, czy uczniowie i pracownicy powinni nosić maski w pomieszczeniach, szczególnie w ekstremalnych temperaturach lub z innych powodów zdrowotnych – chociaż podkreślił, że masek nie należy całkowicie wycofywać.

„Myślę, że zostawimy to, aby ocenić terytorium”, powiedział, „ale nie mówimy, że możesz zdjąć maskę na zawsze i na zawsze”.

Siedmiodniowa średnia dla stanu dla nowych potwierdzonych pozytywnych testów na COVID-19 wynosi teraz 227, czyli o 7% mniej niż w zeszłym tygodniu i 79% w porównaniu z poprzednim miesiącem.

W środę wieczorem w New Jersey było 436 hospitalizowanych pacjentów z COVID-19 lub podejrzanymi przypadkami – tyle samo, co dzień wcześniej. Liczba hospitalizacji nadal spada od szczytu drugiej fali stanu, kiedy 22 grudnia hospitalizowano 3873 pacjentów.

Transmisja w całym stanie wzrosła do 0,77 z 0,74 dzień wcześniej. Ale każda liczba mniejsza niż 1 wskazuje, że każdy nowy stan prowadzi do mniej niż jednego dodatkowego stanu.

Chociaż stan odnotował pewne „przełomowe” przypadki COVID-19 wśród w pełni zaszczepionych osób, Tylko 0,06% zaszczepionych pacjentówStanowa komisarz ds. zdrowia Judith Persicelli powiedziała w środę.

New Jersey, wczesne epicentrum epidemii, odnotowało oszałamiającą liczbę zgonów z powodu wirusa. Przypadek 9,2 miliona osób zgłosił obecnie 26 322 zgonów z powodu powikłań związanych z COVID-19 w ciągu nieco ponad 15 miesięcy – 23 637 potwierdzonych i 2685 prawdopodobnych przypadków. To Największa liczba zgonów na osobę między stanami USA. Liczba możliwych zgonów, które są sprawdzane co tydzień, wzrosła o osiem w środę.

Ogólnie rzecz biorąc, Garden State zgłosił łącznie 889 622 potwierdzonych przypadków z ponad 14 milionów testów, odkąd ogłosił swój pierwszy przypadek 4 marca 2020 r.

Podczas pandemii stan zgłosił również 129 083 dodatnie testy antygenowe. Przypadki te są uważane za potencjalne, a urzędnicy służby zdrowia ostrzegają, że pozytywne testy antygenowe mogą zakłócać potwierdzone testy PCR, ponieważ czasami są podawane razem.

Zasoby dotyczące wirusa koronowego: Śledzenie map na żywo | wiadomości | Strona główna

Szpitale

W środę wieczorem w szpitalach w New Jersey było 436 hospitalizowanych pacjentów z potwierdzonymi lub podejrzewanymi przypadkami COVID-19 – tak samo jak poprzedniej nocy, według danych Dane kraju.

Obejmowało to 99 pacjentów na intensywnej lub intensywnej terapii (o sześć mniej niż poprzedniej nocy), z 56 na respiratorach (cztery mniej).

W środę wypisano ze szpitala 87 pacjentów z COVID-19.

Dla porównania, liczba hospitalizacji osiągnęła najwyższy poziom ponad 8300 pacjentów podczas pierwszej fali epidemii w kwietniu 2020 r. i ponad 3800 podczas drugiej fali w grudniu.

szkolne sprawy

New Jersey zgłosiło 281 ognisk koronawirusa w szkołach, w wyniku których w tym roku szkolnym odnotowano 1263 przypadki wśród uczniów, nauczycieli i personelu szkolnego, według danych Dane kraju.

podaj kraj Wybuchy szkolne Jako przypadki, w których znaczniki kontaktów zidentyfikowały dwóch lub więcej uczniów lub pracowników szkoły, którzy złapali lub przenieśli COVID-19 w klasie lub podczas zajęć akademickich w szkole. Liczby te nie obejmują uczniów ani personelu, którzy prawdopodobnie zostali zarażeni poza szkołą, ani przypadków, których nie można potwierdzić jako wybuchu epidemii w szkole.

W szkołach publicznych w całym stanie jest około 1,4 miliona uczniów i nauczycieli, chociaż metody nauczania uległy zróżnicowaniu w związku z wybuchem epidemii, przy czym niektóre szkoły uczą osobiście, niektóre stosują format hybrydowy, a inne wciąż są odległe.

Murphy powiedział, że jego zarządzenie zezwalające na wirtualną edukację w New Jersey podczas pandemii Nie jest odnawiana po tym roku szkolnym, co oficjalnie zakończy jesienią opcję wirtualnej nauki.

Ale gubernator powiedział, że studenci będą: Maski mogą być nadal wymagane Kiedy zaczyna się kolejny rok szkolny – choć od tego czasu Dodał, że to może się zmienić.

podział wiekowy

złamany przez wiek, osoby w wieku 30-49 lat stanowią największy odsetek populacji New Jersey, które zaraziły się wirusem (30,9%), a następnie osoby w wieku 50-64 (22,4%), 18-29 (19,9%), 65-79 ( 10%), 5-17 (10,1%), 80 lat i więcej (4,4%) oraz 0-4 (2,1%).

Średnio wirus był bardziej śmiertelny w starszych populacjach, zwłaszcza tych z wcześniej istniejącymi schorzeniami. Prawie połowa zgonów z powodu COVID-19 w stanie dotyczyła populacji w wieku 80 lat i więcej (45,5%), następnie 65-79 (33,7%), 50-64 (16,3%), 30-49 (4,1%), 18-29 (0,4%), 5-17 (0%) i 0-4 (0%).

Co najmniej 8058 zgonów z powodu COVID-19 w stanie miało miejsce wśród mieszkańców i pracowników domów opieki i innych placówek opieki długoterminowej, zgodnie z danymi Dane kraju.

Aktywne epidemie występują w 77 placówkach, co skutkuje 826 aktywnymi przypadkami wśród mieszkańców i 1236 wśród personelu. Liczby te spadły wraz z kontynuowaniem szczepień w placówkach.

numery międzynarodowe

Według danych, do wczesnego czwartkowego popołudnia na całym świecie zgłoszono ponad 174 miliony pozytywnych przypadków COVID-19 Uniwersytet Johna Hopkinsa. Ponad 3,7 miliona ludzi zmarło z powodu wirusa Corona.

Stany Zjednoczone zgłosiły więcej przypadków infekcji niż jakikolwiek inny kraj, ponad 33 miliony i odnotowały najwyższą liczbę zgonów, ponad 598 400.

Na całym świecie podano ponad 2,24 miliarda dawek szczepionki.

Nasza prasa potrzebuje Twojego wsparcia. Zarejestruj się już dziś na NJ.com.

Brent Johnson Dostęp do niego można uzyskać pod adresem [email protected].

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *