„New Yorker” bierze gorąco za artykuł o współudziale Polaków w Holokauście | J.N.S.

Nowojorczyk Tam jest ogień Artykuł W zeszłym tygodniu napisano, że to krytycy, a nie naziści, byli winni zabójstwu Żydów w Polsce podczas II wojny światowej.

W artykule omówiono walkę prawną z dwoma historykami, którzy oskarżyli polskiego burmistrza Edwarda Malinowskiego o pomoc nazistom w odnalezieniu Żydów i Żydów ukrywających się w lasach. Historycy John Krabowski i Barbara Engelking niedawno przegrali walkę i nakazali rodzinie Malinowskiego opłacenie renowacji.

„Artykuł Plik Nowojorczyk Jest tyle kłamstw i wypaczeń, że trudno mi uwierzyć, że to zbieg okoliczności – powiedział Piotr Civinski, dyrektor Muzeum Auschwitz-Birkenau. „Ponadto, jeśli chodzi o Holokaust, wszelkie wypaczanie prawdy historycznej jest bardzo niebezpieczne”.

Większość krytyki wypływa z oryginalnego podtytułu: „Aby wyzwolić kraj z rzezi trzech milionów Żydów, polski rząd posunie się nawet do ścigania uczonych za zniesławienie”.

W liście do prasy polska ambasada zwróciła się z prośbą o wyciągnięcie artykułu, a jeśli nie da się go zredagować, opatrzyć podtytułem „najbardziej absurdalną część tekstu”, którym autor zarzucił Polakom zabicie 3 mln Żydów. „

Ronald S., przewodniczący Światowego Kongresu Żydów. Według Laudera „Szkoda, że ​​polski rząd próbuje zwrócić uwagę na złożony konflikt z wojenną historią stosunków polsko-żydowskich. NowojorczykMasha Kessen zwraca uwagę, że głównymi sprawcami Holokaustu byli Polacy (nie Niemcy).

„Z historycznego punktu widzenia tego fałszywego przedstawienia nie powinno się znaleźć na jego stronach Plik Nowojorczyk Albo jakiekolwiek wydanie ”- kontynuował Lauder. „Podczas omawiania historii niezbędna jest dokładność języka i faktów. Bez względu na wielkość lokalnego wkładu, Polska nie mogła być pociągnięta do odpowiedzialności za opracowanie planu eksterminacji Żydów w Polsce i Europie, który był realizowany z niestrudzonym zapałem przez Niemców. ”

Hesson, któremu udało się uniknąć masakry, powiedział, że otrzymał na Facebooku listy z nienawiścią i groźby śmierci, a treść artykułu została źle zrozumiana.

„Większość reakcji skupia się na frazie o próbie wyzwolenia przez polski rząd zarówno Polaków etnicznych, jak i polskiego rządu w wyniku zabójstwa 3 milionów Żydów w Polsce podczas okupacji hitlerowskiej” – napisał Kesson w poście do polskiej gazety. „Wbrew prawom zarówno językoznawstwa, jak i logiki, zdanie to zostało zinterpretowane jako mówiące, że Polacy lub Polska byli odpowiedzialni za śmierć trzech milionów Żydów zabitych na jej ziemi podczas Holokaustu. Nic takiego nie powiedziałem”.

W odpowiedzi na krytykę Nowojorczyk Dokonano pewnych zmian, w tym dodano nowy podtytuł „Zaktualizowano, aby dodać odniesienie do okupacji hitlerowskiej w Polsce i dokładniej opisać prawne zagrożenia dla uczonych”.

Poczta „New Yorker” bierze entuzjazm do artykułu o współudziale Polaków w Holokauście Pojawił się pierwszy JNS.org.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *