NH przekracza 100 000 przypadków COVID-19

NH przekracza 100 000 przypadków COVID-19

Stanowi urzędnicy ds. zdrowia powiedzieli we wtorek, że od początku pandemii w New Hampshire odnotowano ponad 100 000 potwierdzonych przypadków COVID-19, a kamień milowy nastąpił ponad 500 dni po potwierdzeniu pierwszego przypadku w New Hampshire. Wynika to również z faktu, że państwo widziało najwięcej przypadków w ciągu jednego dnia, 61 od początku czerwca. Urzędnicy ds. Zdrowia ogłosili również kolejną śmierć z powodu COVID-19, 60-letniej kobiety z hrabstwa Rockingham. Od początku pandemii w New Hampshire przypisano 1384 zgony związane z COVID-19, a urzędnicy służby zdrowia stwierdzili, że wysoce zaraźliwy wariant delta doprowadził do rozprzestrzeniania się wirusa w całym kraju, zwłaszcza wśród osób nieszczepionych. „Może to przyczynić się do tego, że ludzie będą bardziej połączeni, gdy próbują wrócić do normalnego życia” – powiedziała dr Beth Daly, szefowa stanowego Biura Kontroli Chorób Zakaźnych. „Może to być również spowodowane deltą, co zidentyfikowaliśmy w naszym stanie, ale także, gdy spojrzysz na poziom krajowy, uważa się, że wzrost ten jest napędzany deltą”. Katolickie Centrum Medyczne w Manchesterze leczy czterech pacjentów z COVID-19, podczas gdy Solution Health, które obejmuje Elliot Health System i Southern New Hampshire Health, ma sześciu pacjentów z COVID-19. Te liczby są niskie, ale szpitale przez wiele miesięcy nie widziały żadnych pacjentów z COVID-19. Lekarze stwierdzili, że ludzie, którzy są hospitalizowani z wirusem, często nie są odporni. Pacjenci są również młodsi niż leczeni w pierwszych miesiącach epidemii. Najlepszą rzeczą, jaką możemy zrobić, aby to zmniejszyć i umożliwić ludziom powrót do normalności, jest szczepienie, powiedział dr Michael Gilbert, naczelny lekarz w Katolickim Centrum Medycznym. Gilbert powiedział, że jeśli liczba przypadków będzie rosła, może być szczepienie. Nowy nacisk na ponowne noszenie masek w większej liczbie miejsc, jeśli chcą spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa Nie wprowadzono żadnych zmian w zaleceniach stanowych, ale urzędnicy nadal wzywają wszystkich do podjęcia odpowiednich środków ostrożności, w tym higieny rąk i pozostania w domu w przypadku choroby, ani Większość hrabstw w New Hampshire nadal doświadcza minimalnego rozprzestrzeniania się wirusa przez społeczność. Wyjątkiem jest hrabstwo Coos, gdzie występuje znaczne rozprzestrzenianie się COVID-19. ** Dane przypadku COVID-19 miasto po mieście **

Stanowi urzędnicy ds. zdrowia powiedzieli we wtorek, że od początku pandemii w New Hampshire odnotowano ponad 100 000 potwierdzonych przypadków COVID-19.

Kamień milowy pojawia się ponad 500 dni po potwierdzeniu pierwszego przypadku w New Hampshire. Wynika to również z faktu, że stan widział najwięcej przypadków w ciągu jednego dnia, 61, od początku czerwca.

Urzędnicy ds. Zdrowia ogłosili również kolejną śmierć COVID-19, 60-letniej kobiety z hrabstwa Rockingham. Od początku pandemii w New Hampshire odnotowano 1384 zgony związane z COVID-19.

Urzędnicy ds. Zdrowia stwierdzili, że wysoce zaraźliwy typ delta doprowadził do rozprzestrzeniania się wirusa w całym kraju, szczególnie wśród osób nieszczepionych.

„Może to przyczynić się do tego, że ludzie będą bardziej połączeni, gdy próbują wrócić do normalnego życia” – powiedziała dr Beth Daly, szefowa stanowego Biura Kontroli Chorób Zakaźnych. „Może to być również spowodowane deltą, co zidentyfikowaliśmy w naszym stanie, ale także, gdy spojrzysz na poziom krajowy, uważa się, że wzrost ten jest napędzany deltą”.

Katolickie Centrum Medyczne w Manchesterze leczy czterech pacjentów z COVID-19, podczas gdy Solution Health, które obejmuje Elliot Health System i Southern New Hampshire Health, ma sześciu pacjentów z COVID-19.

Te liczby są niskie, ale szpitale przez wiele miesięcy nie widziały żadnych pacjentów z COVID-19.

Lekarze stwierdzili, że ludzie, którzy są hospitalizowani z wirusem, często nie są odporni. Pacjenci są również młodsi niż leczeni w pierwszych miesiącach epidemii.

„Najlepszą rzeczą, jaką możemy zrobić, aby to zmniejszyć i umożliwić ludziom powrót do normalności, jest zaszczepienie się” – powiedział dr Michael Gilbert, naczelny lekarz w Katolickim Centrum Medycznym.

Gilbert powiedział, że jeśli liczba przypadków będzie rosła, może pojawić się nowy nacisk na ponowne noszenie masek w większej liczbie miejsc, jeśli chcą spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa. Nie nastąpiły żadne zmiany w zaleceniach stanowych, ale urzędnicy nadal wzywają wszystkich do podjęcia odpowiednich środków ostrożności, w tym higieny rąk i pozostania w domu w przypadku choroby.

Większość hrabstw w New Hampshire nadal doświadcza minimalnego rozprzestrzeniania się społeczności. Wyjątkiem jest hrabstwo Kos, gdzie występuje znaczne rozprzestrzenianie się COVID-19.

** Dane przypadku COVID-19 miasto po mieście **

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *