Nicholas Gallo jest drugim sędzią Caldenssian, który pojedzie na Mistrzostwa Świata

Osvaldo Hernandez

Kraj jestem Manizales

To właśnie w Villamaría Sports Centre, kilka przecznic od swojego domu, Nicolas Gallo-Barragan poprowadził swój pierwszy mecz piłkarski jako sędzia. Tego dnia zadebiutował w meczu kategorii Baby C, a było to w 2004 roku, kiedy miał zaledwie 17 lat.

Po 18 latach Gallo Barragán osiągnął szczyt sędziowania na świecie: FIFA opublikowała wczoraj listę 129 sędziów, którzy będą prowadzić Mistrzostwa Świata w Katarze 2022, w tym koguta z Caldas.

Będzie 36 środkowych obrońców, 69 asystentów i 24 VAR (sędziowie asystenci wideo). Nicolas jest jedynym Kolumbijczykiem na liście i drugim sędzią Caldas, który prowadzi Puchar Świata. W 1982 roku Gilberto „Michato” Aristizabal zrobił to.

Wczoraj z podekscytowaniem powiedział: „To wielkie szczęście i możliwość rozwijania wszystkiego, czego się nauczyliśmy. Jestem bardzo szczęśliwy z powodu siebie i tylu osób”.

Gallo-Barragan wyjaśnił, że określenie to wynika z wielu czynników: „Dyscyplina, wytrwałość i zdolność przystosowania się do narzędzi, które pojawiają się w naszym sporcie. To był dobry występ”.

Na 185 dni przed rozpoczęciem Pucharu Świata sędzia, członek Związku Sędziów Caldas, zapowiedział, że pozostanie aktywny i będzie czekał na informację, jeśli będą seminaria zmieniające linię rozwoju Pucharu Świata.

Obok Gallo, FIFA zaskoczyła wczoraj, wzywając sześciu sędziów: Francuzkę Stephanie Frappart, Rwandyjkę Salimę Mukasangę i Japończyka Yoshimi Yamashitę, a także brazylijską asystentkę Newsę Pak, Meksykankę Karen Diaz Medina i Amerykankę Catherine Nesbitt.

„To dla nich świetna okazja i nagroda za wysiłek, który włożyli, nawet bardziej niż my, chłopaki, ponieważ odchodzą i zostawiają dzieci, a to ma ogromne implikacje. Miałem szczęście pracować z brazylijską krótką listą na Klubowe Mistrzostwa Świata spisałeś się naprawdę dobrze, a dodatkowo się rozumieliśmy.”

Nicholas, który różni się od reprezentacji narodowej, może teraz powiedzieć, że zakwalifikował się do mistrzostw świata.

operacja

Komisja Sędziowska FIFA zajęła dwa dni, aby wybrać 129 gwizdków, które poprowadzą w Katarze 2022. Składa się z 12 osób, kierowanych przez byłego włoskiego sędziego Pierluigiego Collinę i składa się z Enrique Caceresa i Wilsona Morantesa z południa. USA.

Andres Rojas i Nicolas Gallo rozpoczęli operację dla Kolumbii w 2016 roku. Obaj byli na Mistrzostwach Świata U-17 w Brazylii, ale Gallo został tam powołany do VAR.

Jednak Rojas zdołał stracić stawkę z powodu sześciomiesięcznego zawieszenia, które otrzymał po błędach, jakie popełnił w meczu Copa Libertadores de America pomiędzy Boca Juniors i Atlético Mineiro. Caldensi uczestniczył również w czterech seminariach FIFA, m.in. w dwóch edycjach Klubowych Mistrzostw Świata, Igrzyskach Olimpijskich i Copa America.

Nicholas Gallo-Barragan

Zawód: sędzia

Wiek: 35 lat

Urodzony: 9 sierpnia 1986 r.

Miasto: Ibagué (Tolima).

Kategoria: FIFA

Syn: Tomasz.

Studia: menedżer biznesu.

Finały: 2 finały ligi kolumbijskiej. 1 finał Superligi; 2 finały od 1 B; 1 finał Copa America w Brazylii jako VAR; Został wcześniej wybrany do finału Klubowych Mistrzostw Świata FIFA i nie mógł z powodu covid-19; Finał Klubowych Mistrzostw Świata FIFA; Finał Ligi Peruwiańskiej, półfinał Mistrzostw Świata FIFA U-17 w Brazylii, półfinał Copa Libertadores, półfinał Igrzysk Olimpijskich.

„Mikato”, pionierzy

Jak dotąd Gilberto Aristizabal jest jedynym sędzią Pucharu Świata w Caldense. To było w Hiszpanii w 1982 roku, gdzie zaliczył sześć asyst i rozegrał jeden mecz jako środkowy obrońca. Najbardziej zapamiętanym wydarzeniem bez wątpienia było spotkanie Brazylii i Argentyny, którym przewodził Meksykanin Mario Rubio. Micato wysłał Diego Armando Maradona po kopnięciu Paulo Roberto Falcao. Trenował także Anglię i Kuwejt oraz był asystentem w półfinale, w którym Włochy pokonały Polskę 2-0.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.