Nicholas Zerba: „Polska to bardzo trudny zespół, ale nie niemożliwy do pokonania”

Nicholas Zerba: „Polska to bardzo trudny zespół, ale nie niemożliwy do pokonania”

Gabriela Rosenbun4 października 2023 o 10:26Czytanie: 3 minuty.

Jeśli zakwalifikują się do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, reprezentacja siatkówki mężczyzn osiągnie rekordową liczbę kolejnych startów – cztery razy z rzędu: w Londynie w 2012 r., Rio w 2016 r., Tokio w 2020 r. i Igrzyskach Olimpijskich w 2024 r., co przekroczy potrójny rekord osiągnięty w Atlancie. 1996, Sydney 2000 i Ateny 2004. Transmisje przedolimpijskie będą transmitowane w ESPN i Star+.

Wszystko po to, by stawić czoła Polsce – mówi Nicholas Zerba.@świat piłki siatkowej

Do tego momentu ich występ był najlepszy jak na wyjątkowo nieregularny zespół. Do wzrostów widocznych w pierwszej części sezonu 2023 solidności i umiaru Nicholas Zerba dodał podczas przedolimpijskiego turnieju siatkówki mężczyzn rozgrywanego przez reprezentację narodową w Xi’an w Chinach.

Tak naprawdę ma więcej punktów blokujących niż gwiazda zespołu w tym obszarze: ma ich 12 w porównaniu do 11, które ma Agustín Lozer. Nie chodzi tu jednak o jednostkę: kolektyw nie płynie na maksimum, a Argentyna ma skomplikowaną wizję zdobycia jednego z dwóch bezpośrednich miejsc na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024.

przeciwko Polsce, W najbliższy piątek o 5 rano (czasu argentyńskiego) transmisja z ESPN i Star+zespół prowadzony przez Marcelo Mendesa niemal na pewno zagra w finale: ten wynik może zadecydować o aspiracjach związanych z biletem do Paryża w tej imprezie kwalifikacyjnej. „Przeciwko Polsce to kluczowy mecz. Są ostatnimi mistrzami Europy i zajmują pierwsze miejsce na świecie. „To bardzo silny zespół.” Zerba kłócił się w rozmowie z ESPN.

Nicholas Zerba w ataku.@świat piłki siatkowej

Musimy zagrać jak najlepiej i dać z siebie wszystko, aby ich pokonać., on dodał. Po nieoczekiwanej porażce z Kanadą (1:3) reprezentacja narodowa odrobiła straty w meczu z Bułgarią (3:0). Jednak ostatniego dnia Szedł na krawędzi przeciwko Belgii, którą ostatecznie pokonałI z wielkim cierpieniem w piątej grupie. „Nigdy nie myślałem, że ta gra się zakończy”.Zerba w swoim komentarzu odniósł się do nagłego upadku Niebiesko-Białych, którzy prowadzili 2:0 i nagle poczuli się sfrustrowani i brakowało im solidności aż do rozpoczęcia dogrywki. „Przynajmniej dla mnie porażka w takiej sytuacji nawet nie przychodzi mi do głowy. Podejmujesz punkt po punkcie, koncentrujesz się piłka po piłce.”dodał środkowy tył.

„To było konieczne zwycięstwo w związku z tym, po co przyjechaliśmy: klasyfikacją. Jeśli nie wygramy, będziemy jeszcze bardziej skomplikowani niż teraz”.– podsumował Zerba.

A nie licząc na zaskoczenie Kanady, biało-niebiescy muszą pokonać Polskę. Upadek Argentyny w meczu z Europejczykami zmusiłby Kanadyjczyków do załamania się (wciąż muszą zmierzyć się z Bułgarią i Belgią), dzięki czemu zespół prowadzony przez Luciano Di Chico utrzymał swoje szanse na zdobycie jednego z dwóch pierwszych miejsc w Chinach kwalifikacje. Olimpijski.

Mecz i wyniki

Piątek 29 września

Argentyna 3-0 Meksyk

Sobota 30 września

Argentyna 1-3 Kanada

poniedziałek 2 października

Argentyna 3:0 Bułgaria

Środa 4 października

Argentyna 3-2 Belgia

Piątek 6 października

Argentyna Przeciw Polsce: 05:00 czasu argentyńskiego

Sobota 7 października

Argentyna Przeciwko Chińskiej Republice Ludowej: 08:30 czasu argentyńskiego

Niedziela 8 października

Argentyna Przeciwko Holandii: 02:00 czasu argentyńskiego

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *