Nie jest ani dobre, ani złe, jak mówią.

Guillermo Ochoa podczas meczu Meksyk-Brazylia w Rosji 2018 (AFP przez Getty Images)

William Ochoa Żyj wiecznie z niedoskonałością. W przypadku bramkarza nic nie jest pewne Ameryka I reprezentacja Meksyku, choć przesady skłaniają nas do myślenia bezwzględnego. Termometr odbija się w przód iw tył, gdy tylko o tym mówisz. Przy tej okazji narrator został skrytykowany Christian Martinoli Co ponownie otworzyło debatę na temat jakości 37-letniego bramkarza, który zagra swoją piątą rolę Mistrzostwa Świata (trzeci na początek) Dalej 22 listopada, kiedy Meksyk otwiera swój udział przeciwko Polsce.

W rozmowie z kanałem YouTube na kanale Henry GarrayMartinoli przedstawił swoją ocenę kariery Ochoa i jej postrzegania go. – Zawsze był bramkarzem, który strzelił najwięcej bramek we Francji i Hiszpanii. Przegrywał w różnych ligach. Odkąd zaczął w Ameryce, miał braki. Rafa Puente, lojalny bramkarz, powiedział, że nie biegał, ale Shrink, Nie wyjdzie, zapytali Nestora Verdere, ówczesnego trenera bramkarzy Ameryki: „Dlaczego nie rzucają mu centrów?” (odpowiedział) Dwa i nie chce więcej.

Martinoli przyznał, że Ochoa miał cechy snajpera, ale nie starał się być pełniejszym bramkarzem. „Tak dobrze czuł się z wadami techniki, że nie próbował się poprawiać. Poniżej publikacji znajduje się numer. Ma dużo refleksu, przychodzi, przychodzi, ale w podstawowych warunkach… Zostaw Mediolan i Liverpool, nie sądzisz? Lyon, Marsylia, BordeauxCzy mogą go złapać? Myślisz, że nie było przesłuchań? Ile może nas kosztować granie w najgorszym zespole (Ajaccio)? Widzieli jej wady tam, gdzie nie mogła konkurować”.

Jak powiedział Martinoli, Ochoa został specjalistą od punktacji podczas ośmiu lat gry w Europie. Nic się nie dzieje, aby to powiedzieć i nie wykryto czarnej nici. W Ajaccio i Granadzie połączył świetne interwencje ze słabym występem, który obnażył jego główne wady w oczach świata. Dlatego nie kupiłaby go żadna elitarna drużyna, bo gdyby był tak dobry, jak sugerowała machina propagandowa pracująca dla niego na początku jego kariery, prędzej czy później konkurencyjny zespół przekształciłby się, by go zobaczyć.

Ale sprzeczność jest nieunikniona, ponieważ Ochoa, ze swoimi wadami technicznymi, zrobił wystarczająco dużo, aby wejść do kategorii historycznego futbolu meksykańskiego. W Brazylii 2014 nie było wątpliwości co do jego wartości jako bramkarza: miał kluczowe interwencje przez cały turniej i oczywiście jego mecz z Brazylią, w którym niczego nie przegapił, umieścił go na światowej czołówce. Ani Televisa, ani nikt nie zachęcał Ochoa do wydobycia imperialnej głowy z Neymara, który wszedł do sieci. Nie bez powodu znają go na całym świecie — Przynajmniej co cztery lata ludzie z innych krajów wiedzą, że Meksyk sprowadzi tego tragarza z lokówkami, które gwarantują duże oszczędności na produkcji.

Ochoa może być jednocześnie obiema rzeczami: meksykańską historią futbolu, a także ograniczonym bramkarzem na poziomie międzynarodowym, z jego wadami naznaczonymi do mdłości. Podobnie jak Jorge Campos, którego błędy liczone są w dziesiątkach i to nie przeszkadza mu być kryterium numer jeden dla meksykańskich bramek. Jeden fakt maluje całe ciało Ochoa: w sezonie 2016-2017 z Grenadą był bramkarzem Strzelił najwięcej goli w historii La Liga (80), ale także bramkarz z największą liczbą piłek w historii (161). Dwoistość we wszystkich jej przejawach.

Przydałoby się również zapytać, jak w innych podobnych przypadkach, dlaczego Meksyk nie mógł zdobyć lepszego bramkarza niż Ochoa przez te wszystkie lata. Acevedo wcale nie jest lepszy i prawdopodobnie nigdy nie będzie, jeśli weźmiemy pod uwagę hierarchię, którą Paco Memo miał już w wieku 26 lat, czyli obecny wiek bramkarza Santo Domingo.

W Rosji 2018 Ochoa miała kluczowe starcia z Niemcami, w meczu, który wywołał święto narodowe, oraz z Brazylią, jakby chcąc uniknąć osunięcia się ziemi. Były też dni, kiedy strzelił siedem bramek i podobne liczby. Co zrobisz? W końcu, jak na standard meksykańskiego futbolu, Ochoa jest dobrym bramkarzem i chociaż nie ma zgody co do uznania, to już jest jednym z najlepszych w każdej epoce. To mówi o nim bardzo dobrze lub słabo mówi o meksykańskim futbolu. Niech wszyscy dojdą do swoich wniosków.

Możesz być także zainteresowany | na wideo

Kierowca metra otwiera złe drzwi, a użytkownicy odkrywają, że był pijany

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *