Nie, poważnie, NASA Space Launch System jest gotowy do lotu

Nie, poważnie, NASA Space Launch System jest gotowy do lotu
Powiększenie / Rakieta NASA Space Launch System, odbita w wirującym rynnie w Kennedy Space Center na Florydzie, startuje do czwartej próby 6 czerwca 2022 roku.

Trevor Mahleman

To już się dzieje. NASA jest wreszcie gotowa do wystrzelenia swojej ogromnej rakiety do systemu kosmicznego i zakazania katastrofy, Orion Statek kosmiczny poleci na Księżyc iz powrotem.

Ostateczne przygotowania agencji kosmicznej przed misją Artemis I idą dobrze, w rzeczywistości NASA planuje teraz skierować rakietę na platformę startową 39B już we wtorek, 16 sierpnia, o godzinie 21:00 czasu wschodniego (środa o godzinie 1:00 UTC) . To dwa dni przed ogłoszonym wcześniej harmonogramem wdrażania.

Ta wcześniejsza data uruchomienia jest następstwem zakończenia testów systemu zakończenia lotów w weekend. Był to ostatni poważny test systemu startowego i statku kosmicznego przed oddaniem do użytku i oznacza zakończenie wszystkich głównych działań przed startem. NASA nadal wybiera trzy daty próby wystrzelenia Artemis I: 29 sierpnia, 2 września i 5 września.

System zakończenia lotu jest izolowanym komponentem pocisku. Jeśli podczas startu wystąpi problem, naziemne jednostki kontroli mogą wysłać sygnał do systemu zakończenia lotu, aby zniszczyć pocisk, zanim wykolei się i zagrozi zaludnionemu obszarowi.

Ponieważ ten system terminacji jest oddzielony od pocisku, ma niezależne źródło zasilania, które jest oceniane na około trzy tygodnie. Limit ten jest ustalany przez Siły Kosmiczne USA, które obsługują wschodni zasięg, w tym Centrum Kosmiczne im. Kennedy’ego. Problem z NASA polega na tym, że jedna z proponowanych dat startu, 5 września, wykracza poza ten konkretny limit.

ale, NASA powiedział Otrzymałem przedłużenie od Space Launch Delta 45 w sprawie walidacji systemu zakończenia lotu od 20 do 25 dni przed koniecznością ponownego przetestowania. NASA powiedziała, że ​​zrzeczenie będzie obowiązywać przez cały czas prób wystrzelenia Artemis I. Jeśli jednak misja nie wystartuje w jednej z tych trzech prób z powodu pogody, problemu technicznego lub innych przyczyn, rakieta będzie musiała zostać zwrócona do Budynek Montażu Pojazdów do pracy nad systemem zakończenia lotów.

Każda z kolejnych trzech możliwości startu pozwoli na misję „dalekiego zasięgu” dla statku kosmicznego Orion, który będzie bezzałogowy i przez kilka tygodni leci na orbicie księżycowej, zanim powróci na Ziemię i wyląduje na Oceanie Spokojnym. Czas trwania zadań będzie wynosił od 39 do 42 dni.

Misja Artemis I stanowi ważny krok naprzód dla NASA i jej ambicji w zakresie programu eksploracji człowieka w kosmosie. Kolejny start rakiety przeniesie czterech astronautów wokół Księżyca, a jego trzeci start ma umożliwić ludziom wylądowanie tam, prawdopodobnie w połowie 2020 roku.

Program rakietowy SLS był często krytykowany za znaczne opóźnienia i ponad 20 miliardów dolarów. Ale dzięki udanemu wystrzeleniu w ciągu kilku tygodni agencja kosmiczna będzie mogła odłożyć przynajmniej jedną z tych krytyki, udowadniając, że masywna rakieta działa zgodnie z przeznaczeniem.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.