Nie przegap tego niesamowitego zdjęcia eksplodującej czarnej dziury

Nie przegap tego niesamowitego zdjęcia eksplodującej czarnej dziury

Astronomowie wykonali oszałamiający obraz supermasywnej czarnej dziury, która wybuchła ponad 12 milionów lat świetlnych od Ziemi. Obraz pochodzi z emisji radiowych z aktywnego zasilania czarnej dziury. Według astronomów obraz obejmuje 16 księżyców w pełni obok siebie.

nie przegap: Epickie oferty Amazon są tutaj i nie uwierzysz, jakie są dobre!

Dzisiejsze najlepsze oferty

Zobacz to niesamowite zdjęcie eksplodującej czarnej dziury

Obraz uchwycony z fal radiowych wokół erupcji czarnej dziury

Obraz uchwycony z fal radiowych wokół erupcji czarnej dziury

według Uwolnienie, Zdjęcie przedstawia czarną dziurę Centaura A, gigantycznej galaktyki eliptycznej znajdującej się 12 milionów lat świetlnych od naszej planety. Astronomowie twierdzą, że gdy gaz i inne cząstki wpadają do czarnej dziury, eksploduje i żywi się cząsteczkami. Następnie „bąbelki radiowe” wyrzucone przez czarną dziurę rozszerzają się z prędkością bliską prędkości światła. Bąbelki te następnie rosną przez setki milionów lat.

Uchwycili obraz czarnej dziury eksplodującej z Ziemi. Patrząc w ten sposób, astronomowie twierdzą, że erupcja obejmuje tę samą długość, co 16 księżyców w pełni obok siebie. Uchwycili to konkretne zdjęcie za pomocą teleskopu Murchison Widefield Array (MWA) w Australii Zachodniej. Astronomowie twierdzą również, że jest to najbardziej wszechstronne zdjęcie eksplodującej czarnej dziury, jakie kiedykolwiek zrobiliśmy. a papier odkrywczy Został opublikowany w czasopiśmie astronomia naturalna.

kopać głębiej

Supermasywna czarna dziura w centrum galaktyki spiralnej

Supermasywna czarna dziura w centrum galaktyki spiralnej

Fale radiowe na zdjęciu pochodzą od wszystkich cząstek, którymi żywi się czarna dziura, mówi dr Benjamin McKinley z Curtin University.

„Tworzy dysk wokół czarnej dziury, a kiedy materia oddziela się w pobliżu czarnej dziury, potężne dżety tworzą się po obu stronach dysku, wyrzucając większość materii z powrotem w przestrzeń, na odległość prawdopodobnie ponad miliona lat świetlnych” – powiedział. w komunikacie prasowym.

Powiedział również, że obserwacje, których dokonali wcześniej, nie były w stanie poradzić sobie z ekstremalną jasnością erupcji czarnej dziury. To zniekształciło obraz wokół wyjść. Teraz jednak ten nowy obraz zapewnia głębszy wgląd w szczegóły erupcji wulkanu.

Dr McKinley powiedział również, że ponieważ Centaurus A jest tak blisko Ziemi, wiele możemy się nauczyć z obserwacji czarnej dziury w centrum tej galaktyki. Naukowcy mogą następnie wykorzystać badania do poszerzenia naszej wiedzy na temat Jak działają czarne dziury?I jak nieustannie żywi się otaczającymi go cząsteczkami.

Wyglądać Oryginalna wersja tego artykułu znajduje się na BGR.com

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.