Nie ufał praworządności

Jest prawdziwy Praworządność w Polsce Znajduje się w niebezpiecznej sytuacji wpływającej na jej relacje z różnymi krajami Unia Europejska. Tak jest w przypadku Norwegia34-letni narkoman, który odmówił ekstradycji do ojczyzny i brał udział w konflikcie z Polakami.

Jak wyjaśniła prasa Rett24, Dwuletnie porozumienie w sprawie europejskich nakazów aresztowania pozwala na „znaczącą swobodę przemieszczania się oskarżonych” między tymi dwoma terytoriami. Jednak postępujące upolitycznienie sądownictwa w Polsce stawia pod znakiem zapytania tę praktykę.

Artykuł RETT24 Norwegia Polska

Wycinek z artykułu Rett24 „Sąd Rejonowy Westfold odmawia ekstradycji do Polski: obawia się naruszenia EKPCz”

Prawa człowieka są zagrożone

W marcu 2020 r. sprawa domniemanej deportacji została zbadana pod kątem naruszenia art. 6 Konwencji o bezpieczeństwie. Prawa człowieka i podstawowe wolności (CEDH), prawo do uczciwej praktyki. Uznano wówczas za niewystarczające, że „śledztwo w państwie wnioskującym o porównanie może nie spełniać w pełni wymogów art. 6 EKPC”, ale że co więcej „musi istnieć realne ryzyko naruszenia podstawowej treści prawo do rzetelnego procesu”.

W Polsce sytuacja się pogarsza

Ale teraz wydaje się, że sytuacja się zmieniła. W wyroku wydanym przez Sąd Rejonowy w Westfold orzekł, że sytuacja w Polsce. „Znacznie się pogorszył” W efekcie może to mieć wpływ na poprzedni wyrok Sądu Najwyższego. „Sąd w końcu odpowiada twierdząco na to pytanie” – kontynuowały media.

Dlatego przekazując sędziemu norweskiemu Polska stwierdziła, że ​​„art. 6 Konstytucji i EKPC jest sprzeczny z prawem do rzetelnego procesu sądowego przez niezawisły sąd”.

Waltonic, więcej z przekazania

Realizacja zadań jest szczególnie ważną kwestią w niektórych krajach UE. Na przykład w Belgii przeprowadza się je tylko w najbardziej konkretnych i oczywistych przypadkach. Oczywiste jest, że właściwe wykorzystanie demokracji w tym kraju – z wynikającym z tego rozdziałem władzy – wpływa na rządy w tym kraju. Joseph Michael Arenas, Waltonic.

ten Trybunał Konstytucyjny Z Belgia W wyniku sprawy uchylił prawo o pogardy dla państwa w kraju Przekazanie rapera. Zapytałem go Sąd Apelacyjny w KentBelgijski TC, który bada nakaz euro przeciwko piosenkarzowi Mallorganowi, orzekł w czwartek, że belgijskie rozporządzenie z 1847 r., za które znieważenie króla grozi trzyletnią karą pozbawienia wolności, jest niezgodne z konstytucją. Wolność wypowiedzi. Sąd Najwyższy orzekł, że prawo belgijskie jest niezgodne z belgijską konstytucją lub europejską konwencją praw człowieka.

Zdjęcie główne: Premier RP Mateusz Morawiecki / EFE

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący? Potrzebujemy Twojego wsparcia, aby zagwarantować rzetelne, odważne i rzetelne informacje. Nasza wolność zależy również od Ciebie.


Subskrybuj ElNacional.cat

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *