Nie wiesz zbyt wiele o piłce nożnej? Przewodnik po zrozumieniu wielkiego święta króla sportu

Jest coraz mniej, aby przeżyć maksymalną imprezę piłkarską! The Mistrzostwa Świata FIFA Katar 2022 Zaczyna się w poniedziałek, 21 listopada, gdzie Ekwador będzie jego czwartym udziałem w historii tego konkursu. Występ, jaki może zapewnić Tri, jest niewątpliwie ekscytujący, biorąc pod uwagę pokolenie zawodników, którzy go tworzą, zarówno młodych, jak i utalentowanych.

mimo że Największa impreza sportowa na świecie, Że wszyscy jej fani z niecierpliwością czekają od 4 lat, są ludzie, którzy nie są tym bardzo podekscytowani. Może nie rozumieją przyczyny tego szaleństwa, ale Mundial to znacznie więcej niż turniej piłki nożnej, to wydarzenie kulturalne, społeczne i gospodarcze.

Oto przewodnik, jak zrozumieć ekumeniczne wydarzenie piłki nożnej

32 kraje

W Katarze World Cup 2022 wezmą udział 32 drużyny z 5 kontynentów, które po rozegraniu meczów w eliminacjach dostały swój udział w wielkim świętowaniu Króla Sportu. Najdłużej trwają zespoły południowoamerykańskie, pogrupowane według KONMEBOLktóry grał przez dwa lata.

Katar 2022 grupy:

Grupa A: Katar, Ekwador, Senegal i Holandia

Grupa B: Anglia, Iran, USA i Walia.

Grupa C: Argentyna, Arabia Saudyjska, Meksyk i Polska.

Grupa D: Francja, Australia, Dania, Tunezja.

Grupa E: Hiszpania, Kostaryka, Niemcy, Japonia.

Grupa szósta: Belgia, Kanada, Maroko, Chorwacja.

Grupa H: Portugalia, Ghana, Urugwaj, Korea.

Kontyngenty według kontynentów

The FIFA przyznała, że ​​kraj gospodarza Mistrzostw Świata automatycznie otrzymuje swój ranking. Pozostałe 31 miejsc jest rozdzielonych pomiędzy stowarzyszenia i związki składające się ze wszystkich drużyn na świecie.

W ten sposób rozdzielane są racje żywnościowe.

AFC (azjatycki): 4,5 miejsca

CAF (Afryka): 5 slotów

CONCACAF (Ameryka Północna, Ameryka Środkowa i Karaiby): 3,5 miejsca

CONMEBOL (Ameryka Południowa): 4,5 gniazda

OFC (Oceania): 0,5 gniazda

historycznie Mistrzostwa Świata Rozgrywany w połowie roku, czerwiec to miesiąc, w którym wszyscy fani piłki nożnej na świecie odsuwają na bok swoje obowiązki, aby nie przegapić żadnych szczegółów dotyczących ostatecznego świętowania pięknej gry. jednakże, Katar 2022 odbędzie się w listopadzieZe względu na warunki klimatyczne kraju goszczącego o tej porze roku.

Więc kiedy zaczynasz?

W czerwcu temperatury w Katarze osiągają 44 stopnie Celsjusza, dlatego FIFA zmieniła tradycyjną datę ekumenicznego wydarzenia piłkarskiego.

Mistrzostwa Świata 2022 odbędą się w Katarze od 21 listopada do 18 grudnia 2022 roku.

Ekwador po raz pierwszy weźmie udział w Pucharze Świata przeciwko gospodarzowi KataruI choć uważa się to za „mecz otwarcia”, na którym odbędzie się uroczystość otwarcia Królewskiego Wielkiego Festiwalu Sportowego, nie będzie on rozgrywany jako pierwszy. Będzie to pierwsza gra, w którą zagramy Senegal kontra Holandia

Ekwador zagra w finałach Mistrzostw Świata po raz czwartyzanim mógł zakwalifikować się do Brazylii 2014, Niemiec 2006, Japonii i Korei 2022, które na zawsze zostaną zapamiętane jako historyczne osiągnięcie ekwadorskiego futbolu.

Katar 2022 World Cup: Wszystko o stadionach, na których odbędą się mistrzostwa świata

Czytaj więcej

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.