Niebiańskie wydarzenia w czerwcu, aby śledzić nowości technologiczne, Firstpost

Double transit shadow on Jupiter will be observed on 12 June

Obserwatorzy gwiazd będą się dobrze bawić w czerwcu, ponieważ wiele zjawisk na niebie będzie miało miejsce w nadchodzących dniach. Od ruchu księżyca po planety, miłośnicy kosmosu będą obserwować wiele wydarzeń na niebie w czerwcu. Omówmy Cię przez zjawiska, które nadejdą w tym miesiącu:

Cień podwójnego tranzytu będzie obserwowany na Jowiszu 12 czerwca

Sobota 5 czerwca

Obserwatorzy gwiazd z dużej części Europy i Afryki będą mogli zobaczyć okrągłe czarne cienie rzucane przez cztery galileuszowe księżyce Jowisza. Mogą zobaczyć zjawiska zaczynające się o 2:22 EDT (4:52 EDT) za pomocą amatorskich teleskopów.

Niedziela 6 czerwca

Duża asteroida w pasie asteroid, 3 Juno, dotrze do opozycji. Można go oglądać przez całą noc za pomocą teleskopów przydomowych. W miarę zmniejszania się odległości między Juno a Ziemią będzie ona wydawała się duża i jasna.

Poniedziałek 7 czerwca

Pradawny sierp księżyca w pobliżu planety Uran będzie widoczny w nocy z 7 czerwca. Widać to wyraźniej przez lornetkę i Skygazer na południowych szerokościach geograficznych.

czwartek 10 czerwca

Tego dnia nastąpi pierwsze zaćmienie Słońca w 2021 roku. Będzie widoczny z Lake Superior od 5:55 EST (15:59 IST). Następnie przenosi się na Grenlandię i Arktykę. Do oglądania słońca potrzebne będą filtry słoneczne.

piątek 11 czerwca

Space.com Raporty wskazują, że obserwatorzy nieba mogą patrzeć na zachodnie i północno-zachodnie niebo, aby obserwować sierp księżyca w pobliżu Wenus. Można je obserwować za pomocą lornetki po zachodzie słońca.

Sobota 12 czerwca

Na niebie o świcie tego dnia na Jowiszu będzie obserwowane zjawisko podwójnego, przejściowego cienia. Ludzie mogą oglądać to wydarzenie od 3:43 czasu GMT (8:13 czasu indochińskiego) za pomocą teleskopów. Będzie widoczny z Afryki Zachodniej, Europy Zachodniej i regionu Oceanu Atlantyckiego.

Niedziela 13 czerwca

Sierp księżyca nad Marsem będzie widoczny na niebie wczesnym wieczorem. Za pomocą lornetki miłośnicy nieba mogą zobaczyć Księżyc i Marsa razem o 23:30 czasu lokalnego.

Czwartek 17 czerwca

Księżyc Ziemi będzie oświetlony w połowie od wschodniej strony, gdy zakończy pierwszą ćwiartkę swojej orbity. Teren księżycowy jest łatwo zauważalny, gdy jest oświetlony.

Niedziela 20 czerwca

Najdłuższe godziny dzienne na półkuli północnej pojawią się tego dnia o 23:32 EDT (9:02, poniedziałek, 21 czerwca), a słońce osiągnie najbardziej wysuniętą na północ deklinację.

poniedziałek 21 czerwca

Jowisz zatrzyma się w tym dniu i rozpocznie cykl retrogradacji, który potrwa do połowy października.

Środa 23 czerwca

Zjawisko inwazji Marsa na gromadę gwiazd w ulu będzie widoczne z przydomowego teleskopu.

czwartek 24 czerwca

Pełnia truskawkowego księżyca będzie widoczna o 14:39 czasu EST lub 12:09 czasu IST w piątek 25 czerwca.

Sobota 26 czerwca

Tego dnia Neptun stanie w miejscu i zacznie się cofać do grudnia. Będzie widoczny z południowo-wschodniego nieba wczesnym rankiem. Obserwatorzy nieba z Ameryki Środkowej i Południowej oraz wschodniej Ameryki Północnej będą mogli również obserwować cień Lo i Callisto za pomocą amatorskich teleskopów.

Niedziela 27 czerwca

Od północy do niedzieli rano Gibbs będzie widoczny wraz z Saturnem.

Poniedziałek 28 czerwca

Po północy i przed świtem jasny księżyc będzie widoczny między Jowiszem a Saturnem. Wydarzenie można oglądać za pomocą lornetki.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *