Niedopasowana szczepionka przeciw grypie może oznaczać zły sezon grypowy, a także wzrost Covid

Niedopasowana szczepionka przeciw grypie może oznaczać zły sezon grypowy, a także wzrost Covid

Nowe badanie sugeruje, że obecne szczepionki przeciw grypie wyglądają źle z dominującym szczepem jak dotąd w tym sezonie grypowym, co prowadzi ekspertów do ostrzeżenia, że ​​Stany Zjednoczone mogą być na dobrej drodze do złego sezonu grypowego, oprócz tego, co już się tworzy. Niszczycielski wzrost przypadków Covid.

Przed każdym sezonem grypowym naukowcy muszą przewidzieć najczęstsze szczepy i zaprojektować szczepionkę przeciw grypie, która spełni te oczekiwania. Tegoroczna szczepionka przeciw grypie obejmuje cztery szczepy.

Ale jeden z nich, wersja szczepu grypy H3N2, okazała się słabo dopasowaną wersją H3N2, zwaną 2a2, która jest szeroko rozpowszechniona w Stanach Zjednoczonych, jak wynika z badań Scotta Hensleya, profesora mikrobiologii na Uniwersytecie Warszawskim. Uniwersytet Pensylwanii. Badanie Hensleya zostało opublikowane w środę na serwerze preprintów, co oznacza, że ​​nie zostało jeszcze zrecenzowane.

Jak dotąd w tym sezonie szczep H3N2 stanowi co najmniej 99 procent wszystkich przypadków grypy w Stanach Zjednoczonych, według do Centers for Disease Control and Prevention, chociaż agencja nie określiła, ile z tych przypadków jest spowodowanych przez wersję 2a2 szczepu.

Obecność wersji 2a2 oznacza, że ​​szczepionka może również nie chronić przed infekcją, powiedział Hensley, ponieważ nie jest to wersja zawarta w szczepionce.

szczepionka przeciw grypie Nigdy pełny mecz Jednak w przypadku wirusów grypy, które są szeroko rozpowszechnione, szczepionka nadal zmniejsza ryzyko ciężkiego zachorowania na grypę.

Najlepszą ochroną jest szczepienie przeciwko grypie Przeciw ciężkiej chorobie i chorobie.” „Nawet w tych latach niezgodności, widzimy wysoką skuteczność przeciwko hospitalizacji i ciężkiej chorobie”.

Jednak niedopasowanie, które do tej pory zauważył Hensley, jest oszałamiające. Powiedział, że ostatni raz pojawiła się niezgodność tej wielkości w sezonie grypowym 2014-2015. Mimo to szczepionka zapobiegła prawie 40 000 hospitalizacjom i prawie 4000 zgonom z powodu grypy w tym sezonie, szacuje Centers for Disease Control.

Eksperci od grypy ostrzegają przed tym Naród może być w tym roku zagrożony ciężkim sezonem grypowym Po osiągnięciu poziomu zachorowań na grypę Najniższy poziom w historiiKiedy duże połacie kraju zostały zamknięte z powodu pandemii. Niezgodność może pogorszyć sytuację.

„Kiedy ten pożar się zacznie, może wymknąć się spod kontroli” – powiedział Hensley.

Urzędnicy ds. zdrowia już obserwują wybuch grypy. W listopadzie CDC stwierdziło, że tak: Badanie epidemii grypy na Uniwersytecie Michigangdzie przynajmniej 528 studentów i studentek Od 6 października uzyskała pozytywny wynik testu na grypę.

Dane w nowej wstępnej wersji są „z pewnością zgodne z tym, co obecnie wiem od reszty świata” – powiedział dr Mark Roberts, dyrektor Laboratorium Dynamiki Zdrowia Publicznego na Uniwersytecie w Pittsburghu.

Perspektywa „naprawdę dużego sezonu grypowego w tym roku jest realna” – powiedział.

„Duża część odporności, jaką uzyskuje się w populacji, pochodzi od ludzi, którzy mieli grypę w poprzednim roku” – powiedział Roberts, który nie był zaangażowany w badania Hensleya. „W tym roku mogą wystąpić znacznie większe epidemie, zwłaszcza jeśli szczep, który się pojawia, różni się od szczepów, które widzieliśmy”.

Jednak wraz z pojawieniem się wariantu omikronowego nadal istnieje szansa na to, że Stany Zjednoczone będą miały w tym roku skromny sezon grypowy, powiedział. Dzieje się tak, ponieważ ostrzeżenie ze zmiennej może spowodować, że większa część społeczeństwa powróci do dystansu społecznego i noszenia masek.

„Wszystko jest też lepsze na grypę” – powiedział.

On podąża Zdrowie NBC zatrudnienie Świergot & Portal społecznościowy Facebook.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *