Niedrogie urządzenie do oglądania wszystkich treści przesyłanych strumieniowo ze zwykłego telewizora

Inteligentne urządzenia to chleb powszedni naszych domów, a jeśli ich nie mamy, to szukamy ich w jakikolwiek sposób, zwłaszcza przy czymś, z czego korzystamy na co dzień, jak np. telewizor. Jednak nie wszyscy użytkownicy faktycznie korzystają z kanałów telewizyjnych Nie oznacza to, że przestali go używać sprzęt komputerowy Aby oglądać treści audiowizualne I tu wkraczają inteligentne telewizory.

Jednak ci, którzy mają dobre telewizory, które nadal działają, mogą nie chcieć inwestować setek (a nawet tysięcy) dolarów w zakup inteligentnego telewizora. Dla nich są narzędzia, za pomocą których mogą zamienić je w inteligentne telewizory, takie jak Chromecast z Google TV (HD), które można uzyskać Za 39,99 euro (Cena Taniej do daty). Teraz możesz go zdobyć za 29,99 € podczas Czarnego piątku Amazon.

Urządzenie wystarczy podłączyć do zasilania przez port USB-C, a także do Telewizja Przez kabel HDMI do pracy. Podczas gdy w poprzednich wersjach do przesyłania treści konieczne było użycie telefonu komórkowego, Chromecast z Google TV umożliwia nawigację po telewizorze, który został przekształcony w smart TV Z małym pilotem dołączonym do zestawu.

Funkcje Chromecasta z Google TV

Konfiguracja urządzenia jest bardzo prosta: wystarczy podłączyć port HDMI do telewizora, Podłącz go do Wi-Fi z domu (zdalnie lub przez kabel Ethernet) i gotowe.

System jest wyposażony w czterordzeniowy procesor Amlogic S805X3 1,8 GHz i procesor graficzny ARM Mali-G31 MP2 z 1,5 GB pamięci RAM. Ten procesor oferuje Dość płynna szybkość reakcji.

Posiada również łączność Wi-Fi 802.11ac Bluetooth 4.1 Dzięki tej technologii urządzenie obsługuje 1080p z HDR10, HDR10+, HLG i Dolby Atmos.

Materiał i projekt Chromecasta z Google TV

Według Google’ai 49% wagowych (55g) plastikowych części to materiał z recyklingu, demonstrując swoje zaangażowanie w ochronę środowiska. Dodatkowo dostępny w kolorze białym i łososiowym, z odpowiednim pilotem.

Wiele tworzyw sztucznych w urządzeniu pochodzi z recyklingu.
Wiele tworzyw sztucznych w urządzeniu pochodzi z recyklingu.
Google

Jego wymiary to 162,5 x 61 x 12,5 mm, bardzo mały Aby móc zakamuflować tył telewizora, nie będąc zbyt krzykliwym.

Pilot działa na dwie baterie AAA (w zestawie) oraz dziesięć przycisków: od asystent googleZ NetflixaZ YoutubeZ początekZ mikrofondla Z powrotemdla zmiana wejść, dla włączać i wyłączać telewizor i Zwiększanie i zmniejszanie głośności. Posiada również duży przycisk do poruszania się po interfejsie i klikania zawartości.

Jak wygląda interfejs w środku

Ten Chromecast współpracuje z Google TV zamiast Android TV. Ich funkcje są dokładnie takie same: z Rekomendacje filmów, seriali i programów Na podstawie gustów użytkownika głównych platform. Sugerowane treści to te z usług pod adresem pływ które dana osoba wybiera podczas konfigurowania urządzenia.

Różnica między Google TV a Android TV polega na tym, że treść przeważa nad platformami. Dlatego na stronie głównej najpierw wyświetlana jest cała zalecana zawartość, a następnie zainstalowane aplikacje.

Dzięki Chromecastowi z Google TV użytkownicy mają dostęp Netflix, RTVE, Disney+, YouTube, TV3, Prime Video, HBO, DAZN, Zdjęcia Google, Meet i inne usługi. W sumie urządzenie ma 8 GB pamięci, ale tylko połowę z tego można wykorzystać do pobierania platform, z których chcemy się cieszyć.

Gry można również oglądać w Google Play, jednak dostępnych jest niewiele tytułów. Krótko mówiąc, konsola nie służy do grania, musi być zsynchronizowana z własnym kontrolerem Bluetooth, więc chociaż te gry istnieją, Chromecast z Google TV nie jest przeznaczony do grania.

Komendy głosowe

nosi Przycisk Asystenta Google Na pilocie użytkownicy mogą poprosić Chromecasta o odtworzenie określonego serialu lub wyszukanie określonego gatunku lub aktora. Inną opcją jest skonfigurowanie go z głośnikami Nest lub wyświetlaczami do odtwarzania ustnego „Hej, Google”.

Wynik 9

  • Najlepsze: Najtańszy jak dotąd Chromecast z Google TV i bezproblemowy.
    Najgorsze: nie jest kompatybilny z Dolby Video i musi być zawsze podłączony.

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje technologiczne na swój e-mail.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.