Niedziela, 11 kwietnia 2021 r. (14.00 GMT)

Ta zawartość została wydana 11 kwietnia 2021 r. O godzinie 14:00.

UNITO MONACHIA – Londyn – Wielka Brytania czeka tydzień żałoby po śmierci księcia Filipa, męża królowej Elżbiety II, w wieku 99 lat, podczas którego rząd ograniczy swoją działalność i kampanię w wyborach regionalnych i lokalnych.

Opodatkowanie USA – Waszyngton / Los Angeles (USA) – Prezydent USA Joe Biden rozpoczął krucjatę przeciwko dużym korporacjom w celu podniesienia stawki podatkowej z 21% do 28% i stara się w tym tygodniu rozszerzyć swój zasięg na arenę międzynarodową. podatek. Przedstawione przez Alfonsę Fernandez i Alexa Segurę. (Wysłano)

Wybory w Ameryce Łacińskiej

_______________________

EKWADOR – Quito – Mieszkańcy Ekwadoru są zaangażowani w trzecią próbę zdobycia prezydentury kraju w decydującym głosowaniu między delfinem postępowca Coristy Andresem Arasem a neoliberalnym byłym bankierem Guillermo Lasso.

(Zdjęcie) (Wideo) (Dźwięk)

Peru – Lima – Peru obchodzi swoje wybory powszechne w celu wyboru nowego Kongresu i prezydenta, który przejmie władzę w kraju znajdującym się w trudnej sytuacji i oczekuje się, że będzie bardzo otwarty w wyborach, co z pewnością wymusi głosowanie między dwoma kandydatami na otrzymać największą liczbę głosów.

(Zdjęcie) (Wideo)

Boliwia – La Paz – Ruch rządzący na rzecz socjalizmu (MAS) wezwał do bezprecedensowej drugiej rundy wyboru gubernatorów Boliwii, La Paz, Suu Kyi, Tarija i Pando, gdzie sektory wiejskie próbują wygrać, stawiając na ich wsparcie . Przedmieścia w tych regionach.

(Zdjęcie) (Wideo)

_____________________

Birma Golf – Bangkok – W Birmie wzrosło napięcie z powodu starć między cywilami a siłami bezpieczeństwa oraz zabójstwa dziesiątek ludzi przez żołnierzy w mieście Paco. (Wysłano)

Koronawirus kończy masowe szczepienia dorosłych w ramach niepublikowanego badania dotyczącego skuteczności chińskiej szczepionki przeciwko koronawirusowi w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się Covit-19 w mieście Serena w stanie Sao Paulo w Brazylii. .

Dominikański r. Aborto – Santo Domingo – Grupa feministek koczowała przez miesiąc przed Pałacem Narodowym Republiki Dominikany, aby wysłuchać żądania aborcji, podczas gdy Kongres Narodowy dyskutował o różnych planach w tym zakresie.

Polski magnes – Kraków (Polska) – Lessek Sarnek jest uwikłany w walkę prawną z prokuraturą, twierdząc, że przestępstwa finansowe miały miejsce w procesie, który umożliwił powstanie bogatego człowieka w Polsce po upadku komunizmu. . Przedstawione przez Miguela Angela Gayo McCawa (Wysłano)

(Zdjęcie)

Kirgistan rywal – Moskwa – Kirgistan zabiera głos w referendum w sprawie nowej konstytucji ustanawiającej system prezydencki wbrew obecnemu modelowi parlamentarnemu, który spotkał się z krytyką na arenie międzynarodowej za reformy.

(Zdjęcie)

Wybory w Czadzie – N’Zamena – Czad organizuje wybory prezydenckie, w których Idris Debbie aspiruje do szóstej kadencji i staje przed sześcioma kandydatami, nie więcej niż prezydentem, który rządzi krajem od 1990 roku. Umieść Dariestone

(Zdjęcia / wideo)

Nagrody BAFTA – Londyn – „Nomadland” Sally Zhao i „Skały” Sarah Gavron są głównymi nominacjami do najbardziej zróżnicowanej i różnorodnej edycji nagród BAFTA dla kina brytyjskiego w tę niedzielę, w której cztery kobiety wybrały najlepszą reżyserię, a większość tłumacze będący mniejszościami etnicznymi.

(Audio)

Wywiad

__________

Rosja Esposio – Klashino (Rosja) – „Jest synem rolnika, jego szlachetna dusza wyrosła z ziemi” – mówi synowa Jurija Gagarina (1934–1968) w wywiadzie dla Eiffla Tamary Pilitowej, otworzył okno. Do wszechświata po 60 latach wędrówki ścieżką poświęcenia. Przedstawione przez Fernando Soulsins. (Wysłano)

(Zdjęcia / wideo)

Kroniki

________

Chińska KPCh – Jingxan (Chiny) – Odległy górzysty region południowych Chin, w którym Mao Zedong planował swoją rewolucję w 1927 roku, wita dziś tysiące nostalgicznych ludzi i urzędników, którzy wyznali swoją wiarę w Partię Komunistyczną, a w tym roku obchodzi stulecie jej istnienia. Napisane przez Jesus Senteno. (Wysłano)

(Zdjęcia / wideo)

Historia biżuterii – Amsterdam – Turban, naszyjnik, para kolczyków, pierścionek i broszka są częścią kolekcji biżuterii, przybranej córki Napoleona I i Wielkiej Księżnej Badenii, z długą historią szafirów i diamentów przyszły maj Zostanie wystawiony na sprzedaż na aukcji. Napisane przez Imane Rachidi. (Wysłano)

(Zdjęcie)

PORTUGALIA ALIMENTACIÓN – Lizbona – wacik, żel do ochrony komórek, laboratorium do analizy wyników oraz wyjaśniający je dietetyk. Portugalski eksperyment pozwoli dowiedzieć się, jak działa MyNutriGenes, jak organizm integruje składniki odżywcze i pomaga kształtować zdrową, spersonalizowaną żywność. Przedstawione przez Andreę Caballero de Mingo. (Wysłano)

(Zdjęcia / wideo)

amg

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części Usług Efe jest wyraźnie zabroniona bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencji EFE SA.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *