Niedziela, 11 kwietnia 2021 r. (14.00 GMT)

Ta zawartość została wydana 11 kwietnia 2021 r. O godzinie 14:00.

UNITO MONACHIA – Londyn – Wielka Brytania czeka tydzień żałoby po śmierci księcia Filipa, męża królowej Elżbiety II, w wieku 99 lat, podczas którego rząd ograniczy swoją działalność i kampanię w wyborach regionalnych i lokalnych.

Opodatkowanie USA – Waszyngton / Los Angeles (USA) – Prezydent USA Joe Biden rozpoczął krucjatę przeciwko dużym korporacjom w celu podniesienia stawki podatkowej z 21% do 28% i stara się w tym tygodniu rozszerzyć swój zasięg na arenę międzynarodową. podatek. Przedstawione przez Alfonsę Fernandez i Alexa Segurę. (Wysłano)

Wybory w Ameryce Łacińskiej

_______________________

EKWADOR – Quito – Mieszkańcy Ekwadoru są zaangażowani w trzecią próbę zdobycia prezydentury kraju w decydującym głosowaniu między delfinem postępowca Coristy Andresem Arasem a neoliberalnym byłym bankierem Guillermo Lasso.

(Zdjęcie) (Wideo) (Dźwięk)

Peru – Lima – Peru obchodzi swoje wybory powszechne w celu wyboru nowego Kongresu i prezydenta, który przejmie władzę w kraju znajdującym się w trudnej sytuacji i oczekuje się, że będzie bardzo otwarty w wyborach, co z pewnością wymusi głosowanie między dwoma kandydatami na otrzymać największą liczbę głosów.

(Zdjęcie) (Wideo)

Boliwia – La Paz – Ruch rządzący na rzecz socjalizmu (MAS) wezwał do bezprecedensowej drugiej rundy wyboru gubernatorów Boliwii, La Paz, Suu Kyi, Tarija i Pando, gdzie sektory wiejskie próbują wygrać, stawiając na ich wsparcie . Przedmieścia w tych regionach.

(Zdjęcie) (Wideo)

_____________________

Birma Golf – Bangkok – W Birmie wzrosło napięcie z powodu starć między cywilami a siłami bezpieczeństwa oraz zabójstwa dziesiątek ludzi przez żołnierzy w mieście Paco. (Wysłano)

Koronawirus kończy masowe szczepienia dorosłych w ramach niepublikowanego badania dotyczącego skuteczności chińskiej szczepionki przeciwko koronawirusowi w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się Covit-19 w mieście Serena w stanie Sao Paulo w Brazylii. .

Dominikański r. Aborto – Santo Domingo – Grupa feministek koczowała przez miesiąc przed Pałacem Narodowym Republiki Dominikany, aby wysłuchać żądania aborcji, podczas gdy Kongres Narodowy dyskutował o różnych planach w tym zakresie.

Polski magnes – Kraków (Polska) – Lessek Sarnek jest uwikłany w walkę prawną z prokuraturą, twierdząc, że przestępstwa finansowe miały miejsce w procesie, który umożliwił powstanie bogatego człowieka w Polsce po upadku komunizmu. . Przedstawione przez Miguela Angela Gayo McCawa (Wysłano)

(Zdjęcie)

Kirgistan rywal – Moskwa – Kirgistan zabiera głos w referendum w sprawie nowej konstytucji ustanawiającej system prezydencki wbrew obecnemu modelowi parlamentarnemu, który spotkał się z krytyką na arenie międzynarodowej za reformy.

(Zdjęcie)

Wybory w Czadzie – N’Zamena – Czad organizuje wybory prezydenckie, w których Idris Debbie aspiruje do szóstej kadencji i staje przed sześcioma kandydatami, nie więcej niż prezydentem, który rządzi krajem od 1990 roku. Umieść Dariestone

(Zdjęcia / wideo)

Nagrody BAFTA – Londyn – „Nomadland” Sally Zhao i „Skały” Sarah Gavron są głównymi nominacjami do najbardziej zróżnicowanej i różnorodnej edycji nagród BAFTA dla kina brytyjskiego w tę niedzielę, w której cztery kobiety wybrały najlepszą reżyserię, a większość tłumacze będący mniejszościami etnicznymi.

(Audio)

Wywiad

__________

Rosja Esposio – Klashino (Rosja) – „Jest synem rolnika, jego szlachetna dusza wyrosła z ziemi” – mówi synowa Jurija Gagarina (1934–1968) w wywiadzie dla Eiffla Tamary Pilitowej, otworzył okno. Do wszechświata po 60 latach wędrówki ścieżką poświęcenia. Przedstawione przez Fernando Soulsins. (Wysłano)

(Zdjęcia / wideo)

Kroniki

________

Chińska KPCh – Jingxan (Chiny) – Odległy górzysty region południowych Chin, w którym Mao Zedong planował swoją rewolucję w 1927 roku, wita dziś tysiące nostalgicznych ludzi i urzędników, którzy wyznali swoją wiarę w Partię Komunistyczną, a w tym roku obchodzi stulecie jej istnienia. Napisane przez Jesus Senteno. (Wysłano)

(Zdjęcia / wideo)

Historia biżuterii – Amsterdam – Turban, naszyjnik, para kolczyków, pierścionek i broszka są częścią kolekcji biżuterii, przybranej córki Napoleona I i Wielkiej Księżnej Badenii, z długą historią szafirów i diamentów przyszły maj Zostanie wystawiony na sprzedaż na aukcji. Napisane przez Imane Rachidi. (Wysłano)

(Zdjęcie)

PORTUGALIA ALIMENTACIÓN – Lizbona – wacik, żel do ochrony komórek, laboratorium do analizy wyników oraz wyjaśniający je dietetyk. Portugalski eksperyment pozwoli dowiedzieć się, jak działa MyNutriGenes, jak organizm integruje składniki odżywcze i pomaga kształtować zdrową, spersonalizowaną żywność. Przedstawione przez Andreę Caballero de Mingo. (Wysłano)

(Zdjęcia / wideo)

amg

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części Usług Efe jest wyraźnie zabroniona bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencji EFE SA.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *