Niedziela, 9 stycznia 2022 (15.00 GMT)

Ta zawartość została wydana 09 stycznia 2022 – 15:01

Protesty w Kazachstanie – Narsultan – władze Kazachstanu próbują stłumić ostatni wybuch antyrządowych i antyrządowych niepokojów w Republice Środkowoazjatyckiej, a rosyjska drużyna wojskowa rozpoczęła misję pokojową. By Gulbash Konirova

(Zdjęcie) (Wideo) (Dźwięk)

USA Rosja

——————-

WASZYNGTON – Stany Zjednoczone przygotowują się do spotkania w sprawie bezpieczeństwa z Rosją w Genewie w poniedziałek, negocjują rozmieszczenie rakiet w Europie i manewry wojskowe oraz niechęć Rosji do umożliwienia Ukrainie ewentualnych dobrych stosunków z NATO.

Obrona – Moskwa – Rosja stoi na swoim podwórku w rozmowach o bezpieczeństwie ze Stanami Zjednoczonymi, zwłaszcza na Ukrainie, z niezachwianą postawą wobec nieinterwencji i świadomością, że ich wyniki będą kształtować stosunki z Zachodem na długie lata. Autor: Ignacio Ortega (WYSŁANO)

——————-

Parlament Nikaragui – Managua – Nowe Zgromadzenie Narodowe Nikaragui, na korzyść ponownie wybranego prezydenta Daniela Ortegi, ustanawia swoją pięcioletnią kadencję, w której sandiniści i ich sojusznicy zachowają zdecydowaną większość, pozwalając im na uchwalanie przepisów bez kontroli i zaległości .

(Zdjęcie) (Wideo)

Wybory w Wenezueli – Barinas – Wenezuelski stan Paryż, miejsce urodzenia Hugo Chaveza, został ponownie wybrany na gubernatora półtora miesiąca po tym, jak obywatele już głosowali, a Sąd Najwyższy unieważnił decyzję lidera opozycji Freddiego Superlano jako zwycięzcę.

(Zdjęcie) (Wideo) (Dźwięk)

Korona wirus

———————–

Brazylia – Sவ்o Paulo – Brazylia stoi w obliczu nowej fali infekcji Govt-19, w związku z rozwojem wariantu Omigran, który odbywa się cztery razy w tygodniu z powodu braku przypadków i prób, a jego rzeczywisty wpływ nie jest znany. Informacja. Autorstwa Carlosa Meniscusa (WYSŁANE)

(Audio)

Djokovic – Melbourne (Australia) – W niedzielne dni między prawnikami a rządem australijskim serbski tenisista Novak Djokovic spędził swój czwarty dzień w odosobnieniu w hotelu w Melbourne. Musi pozostać w kraju, aby zagrać w Australian Open, mimo że nie został zaszczepiony. (WYSŁANO)

(Zdjęcie) (Dźwięk)

————————-

Kryzys migracyjny MEKSYK – San Cristobal de las Casas (Meksyk) – Miesiąc po tym, jak 56 imigrantów zginęło w wypadku drogowym w stanie Chiapas, dwie ciężarówki zostały ewakuowane w ruchu, a przesłuchania i repatriacja ciał nadal trwają.

(Zdjęcia / Wideo)

Mali Transformation – Wspólnota Gospodarcza Afryki Zachodniej (ECOWAS) ocenia kalendarz zmian politycznych zaproponowany przez Mali na decydującym szczycie, który wzywa do kolejnych pięciu lat, pomimo apeli organizacji o przeprowadzenie w lutym wyborów w celu przywrócenia porządku konstytucyjnego. .

Wybory w Portugalii – Trzy tygodnie przed wyborami do Zgromadzenia w Lizbonie – Portugalia już prowadzi kampanię, prowadząc debaty wśród kandydatów i pośród rosnących obaw o wzrost epidemii, które mogą skłonić ją do wstrzymania się od głosu. Autor: Paula Fernandez (SENT)

Złote Globy – Los Angeles (USA) – W cieniu skandali korupcyjnych i różnorodności ich organizatorów Złote Globy świętują w najbliższą niedzielę swoją zupełnie inną wersję. Czerwony dywan, gwiazdy Hollywood czy uznany magazyn.

Kroniki

———-

Polska Energia – Warszawa .- Kryzys energetyczny wywołany wysokimi cenami gazu i innych paliw mocno uderza w Polskę i wywołuje inflację w kraju w dużym stopniu uzależnionym od węgla, co wskazuje na Rosję jako winowajcę i UE jako możliwe rozwiązanie, ale także część problemu. Pablo Gonzalez (WYSŁANO)

(Zdjęcia / Wideo)

Laboratorium / psh

[email protected]

© EFE 2022. Redystrybucja i redystrybucja treści całości lub części Usług EFE jest wyraźnie zabroniona bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencji EFE SA.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.