Niegrzeczne dzieciaki! FIFA zwraca uwagę na Węgry i Albanię za brak dyscypliny na stadionach – El Financiero

ten FIFA Otwarcie środków dyscyplinarnych wobec związków piłkarskich AngliaI PolskaI Węgry I Albania, oprócz potępienia zamieszek, w których kibice z dwóch ostatnich krajów brali udział w różnych meczach od kwalifikacji europejskich do Mistrzostwa Świata.

Nowa kara dla Węgier przez FIFA wydaje się nieuchronna po tym, jak ich kibice zderzyli się z policją na trybunach stadionu. Wembley z LondynZaraz po wtorkowym meczu z Anglią rozpoczął się mecz. Starcie wybuchło, gdy policjanci próbowali aresztować fana podejrzanego o używanie rasistowskich obelg wobec pracownika ochrony.

Otwarto również akta dla Angielskiego Związku Piłki Nożnej jako organizatora meczu, który zakończył się remisem 1:1.

Podobno w zamieszki zamieszani byli polscy kibice w Londynie. W węgierskiej sekcji kibiców wywieszono polskie flagi, a część uczestników konfrontacji z policją miała na sobie ubrania z polskimi odznakami klubowymi.

Polska partia Tirana, Zgodzić się Pierwsza grupaZostał zawieszony na około 20 minut. Karol Soederski Strzelił dla Polski w 77. minucie, kiedy najwyraźniej został trafiony butelką rzuconą przez kibiców Albanii.

Polacy odeszli, ale wrócili na boisko i wygrali 1-0.

Federacje albańska i polska poniosą kary za przemoc.