Niekontrolowana cukrzyca jest główną przyczyną czarnego grzyba: eksperci

Uncontrolled diabetes major cause of Black Fungus

Niekontrolowana cukrzyca pojawia się jako główny czynnik rozwoju infekcji grzybem czarnym lub choroby błony śluzowej, która pojawia się u pacjentów z Covid-19 po wyzdrowieniu i prowadzi do dalszych komplikacji.

Wydarzenie internetowe, którego gospodarzem jest Sanjay Gandhi Graduate Institute of Medical Sciences w sobotę, z udziałem 52 ekspertów omawiających tę kwestię, ma na celu przygotowanie siły roboczej do zapobiegania padaniu ofiarą infekcji, a jednocześnie poinformowanie ich o odpowiednich protokołach leczenia.

Dyrektor SGPGI profesor R. Podczas rozkładania gruzu i dostania się do zatok i płuc poprzez wdychanie zanieczyszczonego powietrza. Pacjenci z Covid-19 z niekontrolowaną cukrzycą, którzy są leczeni steroidami, są narażeni na ryzyko rozwoju infekcji.

Powiedział, że infekcję można skutecznie kontrolować i leczyć za pomocą podejścia multidyscyplinarnego, a rola mikrobiologa, otolaryngologa, okulisty i lekarza diabetologa ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia pomyślnych wyników.

Tymczasem w sobotę na King George Medical University (KGMU) zgłoszono dziewięć przypadków czarnego grzyba, zwiększając liczbę do 17 od marca.

Z dziewięciu przypadków, trzech pacjentów zostało skierowanych z innych szpitali po zdiagnozowaniu czarnego grzyba, podczas gdy u pięciu wystąpiły powikłania w domu.

U jednego pacjenta wystąpiły objawy podczas leczenia na oddziale KGMU IDH.

Po tych dziewięciu nowych przypadkach liczba pacjentów z błoną śluzową leczonych KGMU wzrosła do 13.

Spośród nich siedem miało również Covid, podczas gdy inni wyleczyli się z nowej infekcji koronawirusem i zostali przyjęci na oddział post-Covid, w tym jeden na oddziale intensywnej terapii, w celu leczenia czarnego grzyba.

Rzecznik KGMU dr Sudhir Singh powiedział, że z wyjątkiem pacjenta na OIT wszystkie inne przypadki są stabilne.

Pacjent na oddziale intensywnej terapii przeszedł operację, podczas której laryngolodzy usunęli całą martwą tkankę.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć najnowsze bezpośrednie wydania OTT (lista codziennych aktualizacji)

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *