Niektóre kratery na Księżycu mają zawsze 63 stopnie, co otwiera możliwości zamieszkania: NPR

Niektóre kratery na Księżycu mają zawsze 63 stopnie, co otwiera możliwości zamieszkania: NPR

Naukowcy odkryli, że kratery i jaskinie na Księżycu osiągają stałą temperaturę, dzięki czemu nadają się do życia ludzkiego.

Laurent Emmanuel / AFP przez Getty Images


Ukryj podpis

Przełącznik napisów

Laurent Emmanuel / AFP przez Getty Images

Naukowcy odkryli, że kratery i jaskinie na Księżycu osiągają stałą temperaturę, dzięki czemu nadają się do życia ludzkiego.

Laurent Emmanuel / AFP przez Getty Images

Mam nadzieję, że kiedyś zamieszkam na Księżycu? Twoje szanse właśnie się poprawiły.

Księżyc ma kratery i jaskinie, w których temperatura utrzymuje się na poziomie około 63 stopni Fahrenheita, dzięki czemu możliwe jest zamieszkanie przez ludzi. Nowe wyszukiwanie Od planetologa z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles.

Chociaż większość powierzchni Księżyca waha się od temperatury do 260 stopni w ciągu dnia do 280 stopni poniżej zera w nocy, naukowcy twierdzą, że te stabilne miejsca mogą zmienić przyszłość eksploracji Księżyca i długoterminowego zamieszkiwania.

Zacienione obszary w tych kraterach mogą również zapewnić ochronę przed szkodliwymi elementami, takimi jak promieniowanie słoneczne, promieniowanie kosmiczne i mikrometeoryty.

Dla perspektywy dzień lub noc na Księżycu to nieco ponad dwa tygodnie na Ziemi, co utrudnia dalekie poszukiwania i zamieszkiwanie w ekstremalnie wysokich i niskich temperaturach.

Niektóre kratery są prawdopodobnie zawalonymi rurami lawowymi

Według Tylera Horvatha, doktoranta UCLA i kierownika badań, prawdopodobnie około 16 z ponad 200 odkrytych kraterów pochodzi z zapadniętych rur lawowych — tuneli, które powstają z stygnącej lawy lub skorupy.

Naukowcy są przekonani, że wychodnie wewnątrz tych księżycowych kraterów, odkryte po raz pierwszy w 2009 roku, mogą być przyczyną stabilności temperatury.

W skład zespołu badawczego wchodzą również profesor UCLA Planetary Science David Page i Paul Heine z University of Colorado Boulder.

Korzystanie z obrazów z NASA Wróżbita Eksperyment z radiometrem księżycowym Aby określić oscylację krateru księżyca i temperaturę jego powierzchni, naukowcy skupili się na Mare Tranquillitatis – obszarze wielkości boiska piłkarskiego. Wykorzystali modelowanie do zbadania właściwości termicznych skał księżycowych i pyłu w kraterze.

„Ludzie ewoluowali, mieszkając w jaskiniach, a my możemy wrócić do jaskiń, gdy żyjemy na Księżycu” – powiedział Page w komunikacie prasowym Uniwersytetu Kalifornijskiego.

Wciąż istnieje wiele innych wyzwań związanych z ustanowieniem jakiegokolwiek długoterminowego zamieszkania na Księżycu – w tym uprawa żywności i zapewnienie wystarczającej ilości tlenu. Naukowcy wyjaśnili, że NASA nie ma w najbliższym czasie planów założenia tam bazy lub mieszkania.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.