Niemcy muszą zapłacić za zbrodnie wojenne popełnione w Polsce

Istnieją przestępstwa niewybaczalne lub niewybaczalne Wiem Całkowicie zapominają. WedługOn Czas nie zwalnia sprawcy z obowiązku zadośćuczynienia ofierze, pomimo trudności liczyć WydatkiIs przestępstw.

Mateusz Morawiecki, premier RP.

Dostarczone przez autora

Mam wrażenie, że nie wszystko jest w porządku Obywatele Kraje Europy Zachodniej w pełni zrozumiały skalę dramatu, jaki II wojna światowa reprezentowała dla Polski. W oczach Zachodu Może on jest Konflikt jest zasadniczo postrzegany jako Seria wojen, ruchów militarnych i decyzji politycznych.

Ale dla nas to przecież długi ciąg wykroczeńs, Okrucieństwa Tak Utracone możliwości rozwoju.

Od początku, II wojna światowa została zaplanowana jako zbrodnia z zimną krwią, której celem jest zniszczenie Całe kraje. Wszędzie niósł śmierć i zniszczenie. Bbył W Europie Wschodniej było sto razy gorzej niż we Francji, Belgii, Holandii czy Danii.

Dziś, trzy pokolenia temu, trudno sobie wyobrazić, że nazistowskie Niemcy odmówiły Polsce prawa do życia i zaklasyfikowały nas jako naród niewolników, w którym można było bezkarnie dokonywać straszliwych zbrodni i eksperymentów.

„Wehrmacht wraz z oddziałami niemieckich cywilów spalił żywcem bezbronne dzieci i kobiety”.

Uprzedzenia rasowe, poczucie wyższości i kolonialne ambicje III Rzeszy Pojechali Za największą tragedię w historii mojego kraju, kończy się na Możliwości i nadzieje wszystkich The Naród polski. Polska Nadal mam z tym do czynienia? z konsekwencjami The Wojna i zajmie się nią długo po śmierci ostatnich naocznych świadków tego nieludzkiego przejścia.

Według niego Plan Generalny Wschód Niemiecki, Większość Polaków miała zostać eksterminowana, a reszta stała się niewolnikami do pracy przymusowej. Ten ludobójczy plan był realizowany od pierwszego dnia II wojny światowej.

O godzinie 4:40 1 września 1939 r. pierwsze bomby, które spadły na Polskę, nie były skierowane na obiekty wojskowe, ale na szpital i budynki mieszkalne w bezbronnym mieście Wylun. Na ciche i uśpione miasto Niemcy zrzucili 380 bomb o wadze 46 ton.

To była brutalna i makabryczna masakra.

[Cartas de la Wehrmacht. La II Guerra Mundial contada por los soldados]

Już na początku Wehrmacht wraz z pododdziałami zawierającymi niemieckich cywilów spalił je.Jeden Żyją bezbronne dzieci i kobiety.

Casimira Kostevich opłakuje ciało swojej siostry Anny.

Casimira Kostevich opłakuje ciało swojej siostry Anny.

Julian Bryan

Narodowy Instytut Pamięci

Na słynnym zdjęciu z września 1939 amerykański fotograf Julian Bryan Zrobił zdjęcie 12-letniej dziewczynki. Kazimierza KostewiczówPłakała przed ciałem swojej młodszej siostry starszy brat, Intrygancki Przez niemieckiego żołnierza.

Jego cichy płacz to z Jedno z milionów polskich dzieci opłakujących rodziców, rodzeństwo i przyjaciół. chcieć Pogoda To Miliony rodziców Oni płakali Śmierć ich dzieci.

To była piekielna masakra. A Niemcy bardzo się temu sprzeciwili Publiczny niewinny

„Polska całkowicie zdewastowała gospodarkę i zniszczyła miasta”

Obejmuje polską rzeczywistość w czasie okupacji Szereg zbrodni, rabunek mienia polskiego oraz kradzież ponad 500 000 obrazów, rzeźb i innych dzieł sztuki. Gdzieś w środku ktośNa Nieznany niemiecki dwór wciąż wisi Obrazek JSuszarnia z Raawaria.

Całe miasta zostały zredukowane podczas okupacji niemieckiej A Ruiny, niszczenie budynków kulturalnych i religijnych, naloty uliczne, publiczne egzekucje, eksperymenty medyczne na więźniach i masowe porwania dzieci (co najmniej 200 tys.).) Kontynuuj swoje Germanizacja W środku IOn Serce Rzeszy.

The Streszczenie Ten fakt stworzył straszliwą machinę śmierci na polskiej ziemi: obozy koncentracyjne.

[Polonia pide a Alemania 1,35 billones por los daños de la II Guerra Mundial, casi el doble de su PIB]

Akty morderczej przemocy były starannie zaplanowane i miały swoje własne nazwy. inteligencja, SONDERAKCJA, Außerordentliche, Befriedungsaktion. Fbyli Akcje organizowane i kierowane przez Niemców przeciwko polskiej elicie.

W jednej operacji Dannenberg, W pierwszych miesiącach wojny Niemcy zamordowali około 55 000 polskich cywilów. Byli wśród nich urzędnicy wszystkich szczebli, działacze lokalni, nauczyciele, policjanci oraz przedstawiciele wielu zawodów. Podstawowy Dla Govt. Za sześć lat W moim kraju zginęło ponad 5,2 miliona obywateli, a populacja zmniejszyła się o około dwanaście milionów osób.

Pod koniec wojny Polska była świadkiem całkowicie zbankrutowanej gospodarki. z Zniszczone przemysły i z Zniszczone miasta.

„Współcześni dzicy muszą wiedzieć, że nie ujdą im na sucho ich zbrodnie”

Co się stało z tymi, którzy w tym czasie kierowali terrorem w Polsce?

Wiele z nich stała się lokalną elitą, Żyli w dobrobycie i pominięte The Odpowiedzialny Jego Zbrodnie.

Na przykład, Heinz ReinefahrtJeden z katów powstania warszawskiego, po wojnie został burmistrzem miasta Westerland na słynnej wyspie Sylt, a później posłem do parlamentu krajowego w Szlezwiku-Holsztynie.

Reinforth jest jednym z niezliczonych przykładów wielkiej niesprawiedliwości tego, co wydarzyło się po II wojnie światowej. LA Najkrwawsza wojna w historii świata To zostało rozwiązane.

Dlatego Od Rządu Polskiego Domagamy się reparacji i reparacji za zbrodnie niemieckie na naszym narodzie. Po prostu niezapomniane zbrodnie.

Ze sprawiedliwością i dobrym imieniem ofiar w naszych sercach przygotowaliśmy się A SiemaRaport Straty poniesione przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej W latach 1939-1945 podczas II wojny światowej.

Ten raport, w Trzy Bloki, to więcej niż Cztery Lata pracy specjalnie powołanego zespołu ekspertów Bill for the Stolen Future.

To lekcja, którą można wyciągnąć z II wojny światowej Zapomniane, nieodnotowane, niesądzone i bezkarne zbrodnie służą jako precedens dla tego, co następuje.

z dzisiaj Cała Europa Za pomocą Zobacz, jak wojska rosyjskie popełniają zbrodnie wojenne na ziemi ukraińskiej.

[Opinión: Cómo hacer que Vladímir Putin pague por el „genocidio” en Ucrania]

Współcześni dzicy muszą wiedzieć, że nie mogą Uciec Jego zbrodnie z Ludobójstwo, zniszczenie i grabież. Muszą wiedzieć, że sprawiedliwość nieuchronnie ich wyprzedzi.

„Nie można patrzeć w przyszłość bez uczciwego spojrzenia w przeszłość”

Niemcy przez lata go utrzymywały romans Uregulowano reparacje wojenne. Jednak Niemcy podjęły tę decyzję Niedawno Aby zrekompensować grupom etnicznym Herero i Nama ludobójstwo w Namibii, zadanie Wiek temu.

Prawie pięćdziesiąt lat później, podobnie jak Niemcy Uzgodniono Odszkodowanie dla rodzin ofiar ataku terrorystycznego na izraelskich sportowców podczas igrzysk w Monachium.

To nie ma znaczenia To Minęło dziesięć, pięćdziesiąt lub sto lat. LJeden Ważny czmierzyć i napraw uszkodzenia spowodowane przez te zbrodnie. Jakakolwiek dyskusja o reparacjach musi uwzględniać te gesty władz niemieckich.

Ofiary niemieckiej totalitarnej machiny zasługują nie tylko na taki sam szacunek i pamięć, jak ofiary kolonializmu i terroru. Skala zniszczeń dokonanych w Polsce w latach 1939-1945 była ogromna, a naprawa strat miała być procesem wieloletnim..

[Los nazis asesinaron en cien días a 1,47 millones de judíos, más del 25% de las víctimas del Holocausto]

Od jego ukończenia II wojny światowej, co roku dołączamy do chóru „nigdy więcej”. Ale on jestA Reparacje dla narodu polskiego jeszcze nie zostały zrealizowane. W sensie egzystencjalnym tych strat nie da się zmierzyć ani zrekompensować. W końcu kto może policzyć koszt ludzkiego życia?

Jednak jest The Odpowiedzialność instytucji i państw, I tę odpowiedzialność można i należy mierzyć. Wierzymy w branie odpowiedzialności za błędy The Podstawa budowania wspólnej przyszłości naszych krajów.

Nie da się zobaczyć przyszłości bez rzetelnego spojrzenia na przeszłość..

Musimy i chcemy iść dalej, Tak Jedyną drogą, która prowadzi nas do przodu, jest ścieżka prawdy. Mam nadzieję, że w ten sposób zamkniemy jeden z najciemniejszych rozdziałów w historii Polski, Europy i świata.

*** Mateusz Morawiecki pElementarz jestemMinister RP.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.