Niemcy odmawiają rozmów z Polską o reparacjach za swoje zbrodnie

Warszawa domaga się 1,36 miliarda dolarów odszkodowań dla ofiar niemieckiej okupacji i okupacji w latach 1939-1945.

  • Niemcy odmawiają rozmów z Polską o reparacjach za swoje zbrodnie
    wiceminister spraw zagranicznych Arkadiusz Mularczyk.

Niemcy Kiedy zachowuje się „tchórzliwie”. odmawianie Polsce prawa do odszkodowania za szkody wyrządzone w czasie okupacji hitlerowskiej, – zapewnił polski wiceminister spraw zagranicznych Arkadiusz Mularczyk.

Berlin nawet nie zgodził się na dyskusję w tej sprawie, a dotknięty kraj nie znalazł legalnej drogi zadośćuczynienia ofiarom II wojny światowej..

„Nie ma chęci rozpoczynania negocjacji w tej sprawie” – powiedział Mularczyk lokalnej agencji prasowej. Muzyka pop.

Od jesieni 2022 r. Polska domaga się odszkodowania w wysokości 6,2 mld zł (1,36 mld USD). Za szkody otrzymane z okupacji niemieckiej i okupacji w latach 1939-1945.

Zdaniem dyplomaty, „Schizofrenicznym” zachowaniem jest promowanie wizerunku państwa demokratycznego, szanującego prawo i prawa człowieka, przy jednoczesnym ukrywaniu się za obroną jurysdykcji, która nie ponosi odpowiedzialności za zbrodnie wojenne. Wyprodukowano na terenie Polski osiem dekad temu.

Cytowany przez prorektora Poprzednicy sądów konstytucyjnych we Włoszech, Korei Południowej i Grecji. Osoba cywilna pozwana za szkody poniesione w wyniku operacji wojskowych lub zbrodni wojennych.

W takich przypadkach prawa człowieka powinny przeważać nad władzą polityczną, a nie odwrotnie – podkreślił urzędnik.

Mularczyk udał się w tym tygodniu do Berlina, gdzie wyczuł zainteresowanie, ale i ignorancję w tej sprawie ze strony wielu polityków.

W 1953 r. kwestię reparacji uznano za uregulowaną w wersji tego kraju, Traktatem Polska (w państwie socjalistycznym) uwolniła od tych zobowiązań nieistniejącą już Niemiecką Republikę Demokratyczną.

Oto jak to ujął ambasador niemiecki W Warszawie Thomas Packer, dla kogo Nie ma potrzeby, aby wasz rząd wracał do tematu, ponieważ wszystko zostało już powiedziane.

Packer zasugerował, aby nie otwierać „puszki Pandory” z tym twierdzeniem.Bo nic dobrego z ich podejścia do Europy nie wyniknie. Niemcy rozumieją ból i emocje Polaków i traktują je poważnie W odniesieniu do tej odpowiedniej fazy historycznej.

Aby spróbować wymusić rozmowy z Berlinem, Polska wysłała prośbę o wsparcie do Kongresu USA. (jego zdaniem najbardziej wpływowym krajem) i Organizacja Narodów Zjednoczonych.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *