Niemcy oferują swoje Eurofightery do monitorowania polskiej przestrzeni powietrznej

Aviationdigital, Sp.- Niemcy przekazały Polsce swoje myśliwce Eurofighter Weź udział w obserwacji z powietrza Dwie osoby zginęły w mieście Presvodov w województwie lubelskim, bardzo blisko granicy z Ukrainą, po tym, jak dwa pociski spadły na ten kraj..

Chociaż nie jest jeszcze jasne, skąd pochodzą te pociski, powiedział sekretarz generalny. NATOJens Stoltenberg, te pociski nie są częścią „Atak z premedytacją” i to oznacza „Nic nie wskazuje na to, by Rosja zamierzała zaatakować” Przeciw Sojuszowi Atlantyckiemu.

W tej sytuacji Sekretarz Generalny rozpoczął konferencję prasową „Nic nie wskazuje na to, by był to celowy atak. Nie mamy informacji, aby przygotowywane były operacje wojskowe przeciwko państwom członkowskim NATO..

Obietnice te nie oznaczają jednak zaprzestania nadzoru. Raczej odwrotnie. Jak potwierdzono z Berlina, Eurofightery z Luftwaffe Aby zapewnić to bezpieczeństwo, trzeba udzielić Polsce pomocyMożesz działać od przyjazdu.

Rzecznik niemieckiego Ministerstwa Obrony powiedział: Christiana Thielsa, „W ramach natychmiastowej reakcji Zapewnimy Polsce wzmocnienie rozpoznania powietrznego w postaci patroli myśliwskich W ich przestrzeni powietrznej z niemieckimi Eurofighterami ».

Podobnie podkreśliło Ministerstwo Obrony W Polsce nie będzie montowany żaden sprzęt do przyjmowania statków powietrznych na ziemi Ze względu na bliskość Polski, pomocy mogły udzielić niemieckie bazy lotnicze.

W ten sposób Stoltenberg ponownie przypomniał, że państwa członkowskie NATO mają aktywne systemy obrony powietrznej. Koalicja dysponuje samolotami i systemami na lądzie i morzu, które są w pełni sprawne i nadal zwiększa swoją obecność w regionie wschodnim. Oto co powiedział.Nasze są zaprojektowane tak, aby przez cały czas chronić nas przed atakami, ale Nie mamy żadnych przesłanek, że był to atak z premedytacją A incydent nie miał cech ataku, co wyjaśnia, dlaczego środki te zostały podjęte we wtorek wieczorem”..

Z kolei kanclerz Niemiec, Olafa SchallsaPo raz kolejny apelował o umiar. „bardzo poważna sprawa”Być może najbardziej napięta od początku inwazji.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.