Niemcy ogłaszają stałe ograniczenia imigracyjne na granicach Polski i Czech

Niemcy ogłaszają stałe ograniczenia imigracyjne na granicach Polski i Czech

Madryt, 25 września (Europe Press) –

Minister spraw wewnętrznych Niemiec Nancy Fasser ogłosiła w poniedziałek, że wprowadzi stałe kontrole w celu ograniczenia przestępczości i uniemożliwienia migrantom wjazdu do kraju na granicy z Polską i Czechami.

„Przygotowujemy dodatkowe kontrole na naszych granicach z Polską i Czechami, aby zapobiec handlarzom ludźmi” – powiedział Pfizer w wywiadzie grupie prasowej Funke. „Pracujemy nad dopasowaniem tych nowych środków do systemu granicznego, co jest już ważne” – argumentował.

Minister utrzymuje bliskie kontakty ze swoimi czeskimi i polskimi odpowiednikami, aby „prowadzić dobrze skoordynowane działania”. „Moim celem jest maksymalna presja śledcza na przemytników i osoby przekraczające granice oraz na ich życie w warunkach zagrażających życiu, często bez wody, a rzadko tlenu” – przekonywał.

Jak poinformował nadawca publiczny ARD, przez weekend utrzymywał kontakty na wysokim szczeblu z urzędnikami czeskimi oraz z urzędnikami polskimi. Nowe środki mogłyby zostać przyjęte do końca tego tygodnia.

Pfizer poruszy tę kwestię na posiedzeniu ministrów spraw wewnętrznych zaplanowanym na przyszły czwartek, aby można było szybko przyjąć dodatkowe środki.

Minister spraw wewnętrznych Czech Vit Ragukson z zadowoleniem przyjął tę inicjatywę i powiedział, że pracują nad podejściem podobnym do tzw. modelu szwajcarskiego. „Policja może wspólnie z czeskimi agentami monitorować migrację po czeskiej stronie granicy” – wyjaśnił. Ragusan zapowiada przyszłe „szokujące działania” przeciwko gangom handlu ludźmi.

Od jesieni 2015 r. na granicy Bawarii i Austrii obowiązują ograniczenia dotyczące ruchu mobilnego. Zieloni, jedna z trzech partii w niemieckiej koalicji rządowej, wyrazili swoje poparcie dla tych ograniczeń mobilnych, natomiast Partia Socjaldemokratyczna (SPD) i Partia Liberalno-Demokratyczna (FDP) mogą poprzeć ten plan.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *