Niemcy/Polska. – Niemieccy rolnicy blokują polską granicę w związku z cięciami ogłoszonymi przez Berlin

Niemcy/Polska. – Niemieccy rolnicy blokują polską granicę w związku z cięciami ogłoszonymi przez Berlin

Madryt, styczeń 12 (Prasa europejska) –

W piątek kilkudziesięciu niemieckich rolników zablokowało swoimi traktorami dwie drogi na północnej granicy Polski, aby zaprotestować przeciwko zapowiedzi niemieckiego kanclerza Olafa Scholza o obniżeniu dotacji dla sektora rolnego.

Do najbardziej godnych uwagi posunięć niemieckiej administracji należy wycofywanie zwolnień podatkowych dla rolniczego oleju napędowego, co wywołało niepokoje w sektorze rolnym, który planuje dużą demonstrację w przyszły poniedziałek w Berlinie.

Za granicą niemieccy rolnicy zagrozili odcięciem kilku zjazdów z autostrady A11.

Z informacji zebranych przez rozgłośnię RMF 24 wynika, że ​​grupa polskich rolników również udała się na przejście graniczne w Lublinie, aby okazać solidarność z niemieckim sektorem rolniczym, choć bez traktorów.

Z sondażu przeprowadzonego w piątek przez nadawcę publicznego ZDF wynika, że ​​większość Niemców popiera rolników sprzeciwiających się planowanym przez rząd cięciom dotacji.

Poza blokadą przejść granicznych z Polską niemieccy rolnicy parkowali swoje traktory przy wielu wjazdach i zjazdach z autostrad, blokując ruch na ulicach Berlina i innych niemieckich miast.

Z badania wynika, że ​​68 proc. osób popiera działania rolników, a 30 proc. uważa, że ​​posunęły się one za daleko. Z badania wynika, że ​​ponad połowa społeczeństwa uważa, że ​​nie należy wprowadzać cięć w rolnictwie.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *