Niemcy uważają, że gazociągi zostały uszkodzone, a Polska wskazuje na Rosję

Niemcy uważają, że gazociągi zostały uszkodzone, a Polska wskazuje na Rosję

Podobno jest to spowodowane wyciekami wykrytymi w gazociągach Nord Stream 1 i 2 zbudowanych w celu transportu rosyjskiego gazu do Niemiec przez Bałtyk. Atak. Jeden z nich znajduje się w Nord Stream 1, do którego od początku miesiąca nie jest dostarczany gaz, na wodach duńskich. Pozostałe dwa znajdują się w Nord Stream 2: jeden na wodach duńskich, a drugi w Szwecji, w pobliżu wyspy Bornholm. Chociaż ten gazociąg nie jest otwarty z powodu wojny na Ukrainie, jest wypełniony gazem. Tuż przed inwazją Niemcy postanowiły nie wydawać ostatnich koncesji.

To duńskie władze wydały ostrzeżenie w poniedziałek, ostrzega Nord Stream AG, zarządca gazociągów. Nagły spadek ciśnienia. Z Danii postanowiono kontrolować cyrkulację morską wokół wycieków i monitorować infrastrukturę energetyczną: „Pęknięcie rur rzadko się zdarza”. Ten sam przekaz, o którym mówili, został wystrzelony z Nord Stream „Bezprecedensowe” jednoczesne uszkodzenie.

Chociaż nie było żadnych publicznych oświadczeń rządu niemieckiego w sprawie ataków, prasa wzbudziła podejrzenia o sabotaż w administracji. Według Der Spiegelpokazuje, że Szkody są wyższe niż początkowo oszacowano., Wzmocniono monitorowanie całej infrastruktury związane z gazem. Źródła bliskie władzy wykonawczej nalegają w mediach Orzeł podatkowy Jeden Tagessao Nie rozważają innego scenariusza niż atak: to niemożliwe, twierdzą, przypadek.

Der Spiegel zbiera informacje o tym, że wstrząsy wykryte wczoraj rano na duńskiej ziemi pod Morzem Bałtyckim, zdaniem ekspertów, nie są zgodne z ruchami sejsmicznymi. Eksplozje. Duńska marynarka wojenna, która opublikowała filmy z bąbelkami gazu unoszącymi się na powierzchnię, powiedziała, że ​​był to atak i podkreśliła go ze względu na jego złożoność i wymiary. Za tym musi stać jakiś rząd.

niemiecki rząd Unikał mówienia o Rosji Ale premier Polski Mateusz Morawiecki właśnie to zrobił, właśnie we wtorek, kiedy wraz z premierem Danii zainaugurował gazociąg bałtycki, mający zmniejszyć zależność od Kremla. „To ewidentny sabotaż, czyn, który oznacza kolejny krok w eskalacji sytuacji na Ukrainie” – podała polska agencja informacyjna PAP.

Morawiecki, który od początku inwazji był bardzo krytyczny wobec Niemiec, zwrócił uwagę, że „krew ukraińska płynie przez Nord Stream”, gazociąg, który od lat zapewnia Niemcom tani rosyjski gaz. Powiedział, że plany „stanowią poważne próby zdominowania Europy Środkowej i wiążą się z wielkim ryzykiem”.

W Rosji rzecznik prasowy Dmitrij Pieskow, nie odnosząc się do Ukrainy, zapewnił, że wiadomość wywołała „alarm” w kraju i nie została wykluczona jako sabotaż. Z Brukseli odwołują się do trwającego śledztwa i nie spekulują na temat tego, co się stało, poinformowała Efe.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *