Niemcy, Włochy i Hiszpania przodują w niszczeniu firm

Niemcy, Włochy i Hiszpania przodują w niszczeniu firm

Dla ministra gospodarki Hiszpania nie ma się dobrze, ma się dobrze, choć zapomina, że ​​nasz PKB w pierwszym kwartale wzrósł tylko o 0,5 proc., przy spadku konsumpcji o 1,4 proc.

W przyszłym roku bez żadnego wysiłku nasz kraj będzie miał deficyt na poziomie 3%. Rok 2022 zakończyliśmy z wynikiem 4,8%, a w I kwartale br. Musieliśmy pożyczyć 33 miliardy euroJest to równoznaczne z utworzeniem deficytu w wysokości 72% w porównaniu z całością z ubiegłego roku.

Minister pracy mówi, że bezrobocie będzie rosło i upewniliśmy się, że wszyscy robimy nasze oceny, aby poznać rzeczywistość i wynosimy 14,7%, czyli dwa razy najgorszy kraj. Unia Europejska.

A minister Ubezpieczeń Społecznych mówi, że jego reforma rozwiązała problem emerytur i że wszystko, co zrobił, to znęcanie się nad biznesmenami, którzy są winni kolejne 18 000 milionów do kasy Ubezpieczeń Społecznych, żeby nie zbankrutowała.

Wyobrażam sobie, że prezydent powiedziałby Bidenowi, że Hiszpania jest latarnią morską, która oświetli UE w drugim półroczu, w którym będzie przewodniczącym Rady. Jego głowa słuchała, jak Sanchez wyśpiewuje wszystkie pochwały swojego zarządzania.

Ale to nie dlatego, że ma problem z mówieniem, minister jest niemy, żeby nikt nie wiedział, że tam jest. Co więcej, musiałem się dowiedzieć, kto jest ministrem przemysłu, handlu i turystyki, nie wiem, kto to jest, ale nie będę go tutaj podawał, bo się nie odezwał. Milczy, bo pewnie wciąż trawi ostatni raport Eurostatu opublikowany 13 maja na temat tempa destrukcji korporacji w Europie. Hiszpania ponownie znalazła się na szczycie listy „zwycięzców”..

Indeks, publikowany co kwartał i jak dotąd bez wyników dla Francji, zbiera poziom zniszczenia korporacji w każdym kraju i przekształca go w indeks bazowy równy 100 w 2015 roku.

Obecnie publikowane dane dotyczą 22 krajów, chociaż tylko 20 pochodzi z UE, ponieważ zarówno Norwegia, jak i Islandia są krajami stowarzyszonymi.

Spośród 22 krajów 6 firm nie niszczy firm, one je tworzą. Te kraje to Słowacja, która obniżyła swój wskaźnik upadłości o 20,4%, Irlandia, która obniżyła go o 6,1%, Luksemburg, który obniżył swój wskaźnik upadłości o 4,2%, Portugalia, która obniżyła go o 3,6%, oraz Rumunia, która obniżyła go o 2,6%. %, a Węgry 1,3%.

Spośród nich najniższy wskaźnik ma Irlandia z wynikiem 62,6, co wskazuje, że nie tylko nie zniszczyła firm od 2015 roku, ale stworzyła o 37,4% więcej firm niż w tym roku.

W dużych krajach UE Nikt nie jest piękny na zdjęciuChociaż nie mamy Francji.

Mamy więc Holandię, choć to tylko 0,9%, w destrukcji firm w pierwszym kwartale roku. Na drugim miejscu znalazła się Polska, która zajęła dziewiąte miejsce ze wzrostem o 4,4%, co wynika z bliskości wyborów. To może stwarzać pewne problemy dla polskiego rządu. Na czwartym miejscu jest Hiszpania, która odnotowała wzrost wskaźnika zniszczeń o 7,8% w ciągu kwartału.

Na trzecim miejscu są Włochy, które odnotowały 8,5% wzrost i znacznie wyprzedzają Hiszpanię. Oznacza to wszystko, co Georgia Maloney musi zrobić od października 2022 r., a wkrótce zaczną słyszeć wyniki.

Na pierwszym miejscu są Niemcy, które w tym kwartale zwiększyły niszczenie firm o 24,9%, co jest prawdziwym oburzeniem. Kanclerz Partii Socjaldemokratycznej jest liderem Niemiec od ponad pięciu kwartałów, co dowodzi jej niezdolności do kierowania największą potęgą w UE, a jej przybycie przyczyniło się do pogorszenia sytuacji po odejściu Merkel z Niemiec po jej ostatnim parlamencie. zapomnieć

Za każdym razem, gdy otrzymujemy dane na temat UE, zawsze widzimy, że Irlandia i Luksemburg dobrze sobie radzą, czasem niektóre kraje bałtyckie, inne kraje nordyckie, innym razem wyspy, takie jak Cypr czy Malta. Ale nigdy, absolutnie nigdy, nie widzimy Hiszpanii w dobrym świetle.

Rozumiem, że mantra pozostaje ta sama: powtarzaj kłamstwo tyle razy, ile to możliwe, aż stanie się prawdą. Problem polega na tym, że dziś, przy możliwościach, jakie dają sieci i niektóre media, prezydentowi i jego rządowi staje się to trudne. Nie jesteśmy źli w niszczeniu instytucji, ale jesteśmy wśród nich.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *