Niemcy wzywają UE do wyeliminowania możliwości osobistego weta swoich członków”.

Niemiecki minister spraw zagranicznych Heiko Mass przemawia na konferencji prasowej w Berlinie 1 czerwca 2021 r. afp_tickers

Ta zawartość została wydana 07 czerwca 2021 – 11:21

(AFP)

Niemiecki minister spraw zagranicznych Heiko Moss wezwał Unię Europejską (UE) w poniedziałek do wyeliminowania możliwości zawetowania każdego z jej członków, aby grupa nie stała się „zakładnikami”.

„Ci, którzy uniemożliwiają europejską politykę zagraniczną swoim wetem, nie mogą dłużej pozwalać, abyśmy byli zakładnikami. Ci, którzy to robią, bawią się synchronicznością Europy przez krótki lub długi czas” – powiedział na konferencji prasowej w Mass Berlinie.

– Mówię otwarcie: weto musi zniknąć, co oznacza, że ​​my też możemy być mniejszością – powiedział szef niemieckiej dyplomacji, nie wymieniając żadnego konkretnego kraju.

Niemiecki minister spraw zagranicznych Miguel Berger przykuł jego uwagę w zeszłym tygodniu, rozgniewany niedawnym stanowiskiem Węgier w sprawie oświadczeń dotyczących polityki zagranicznej UE.

„Węgry po raz kolejny zablokowały raport UE w Kong Kongu. To było na Bliskim Wschodzie trzy tygodnie temu. Publiczna Polityka Zagraniczna i Bezpieczeństwa (WPZiB) nie może działać w oparciu o politykę oblężenia” – napisał na Twitterze.

W połowie maja węgierski minister spraw zagranicznych Peter Sizzardo skrytykował „jednostronne” oświadczenia UE w sprawie Izraela, podczas gdy jego europejscy koledzy wezwali do zawieszenia broni z Palestyńczykami.

Węgry i Polska zagroziły w zeszłym roku zawetowaniem unijnego funduszu naprawczego i wieloletniego budżetu.

Polityka zagraniczna obozu, od zapowiedzi do przyjęcia sankcji, musi być jednogłośnie zatwierdzona przez 27-osobową Radę UE.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *