Niemcy zaostrzają politykę imigracyjną i wzmacniają kontrole na polskiej granicy

Niemcy zaostrzają politykę imigracyjną i wzmacniają kontrole na polskiej granicy

Pracownicy zajmujący się praniem pieniędzy na granicach twierdzą, że mogą zawrócić migrantów na miejscu. Dzieje się tak, gdy skrajna prawica rośnie w sondażach

Niemiecka granica z Polską. To była pierwsza linia zaostrzenia niemieckiej polityki imigracyjnej. Zaostrzono tu restrykcje i ochronę policyjną.

Urzędnicy twierdzą, że są Wzrost liczby nielegalnych przekroczeń z Polski.

Pytamy agentów granicznych, czy polują na imigrantów. Odpowiadają, że zwracają uwagę na wszelkie naruszenia.

Zasadniczo osoby, które chcą ubiegać się o azyl, są kierowane do ośrodków dla uchodźców, takich jak ten, który odwiedziliśmy w Eisenhuttenstadt. Młody Syryjczyk, którego tu gościliśmy, opowiada nam, że przekroczył granicę z Polski, aby dołączyć do krewnych.

„W Syrii nie ma przyszłości, w Syrii nie ma bezpieczeństwa, nie ma wody, nie ma elektryczności” To mówi.

Grupa obrony uchodźców Pro Asyl obawia się, że osoby ubiegające się o azyl nie będą mogły przekroczyć granicy.

„Zdecydowanie jesteśmy bardzo zaniepokojeni Większa obecność policji niekoniecznie oznacza większe bezpieczeństwo ludzi, wręcz przeciwnie Może to prowadzić do dalszych odmów na granicy Osoby posiadające ważny wniosek o udzielenie azylu w Niemczech”Judith Wiebke, rzeczniczka Pro Asyl, mówi:

Skrajna prawica spłonie w sondażach

Niemieckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapewniło Euronews, że wszystkie osoby „zatrzymane” na granicy otrzymały możliwość złożenia wniosku o udzielenie azylu lub ochrony.

W pierwszych trzech miesiącach roku z Polski napłynęło ponad 4 tysiące nielegalnych rejestracji.

Niemiecki rząd twierdzi, że ograniczenie nielegalnej imigracji jest priorytetem. Dzieje się tak, gdy skrajnie prawicowa partia Niemiec zyskuje w sondażach.

Lokalni politycy chcą dopuszczenia „gorących zwrotów”.

Niemiecki rząd mówi, że chce współpracować z polskim rządem w celu zwiększenia kontroli granicznych. Ale niektórzy lokalni politycy twierdzą, że chcą surowszych środków. Chcą, aby policja miała uprawnienia do deportacji ludzi lub stałych kontroli granicznych.

Jan Redman, lider konserwatywnej CDU w graniczącym z Polską brandenburskim parlamencie, chce, by władze miały prawo odmowy przekraczania granicy.

„Nie mówimy o Ukraińcach, teraz niektórzy Ukraińcy przyjeżdżają do Polski i Niemiec. Ci ludzie pochodzą z całego świata, z Afryki, z Syrii, z Afganistanu, z Bliskiego Wschodu.mówi Rudman.

Tymczasem młody człowiek czekający w ośrodku na odpowiedź na swój wniosek jest optymistą.

„Niemcy przyjmują uchodźców od 10 lat i są bardzo życzliwi dla Syryjczyków. Tutejsza rodzina poradziła mi, żebym przyjechał do Niemiec. Podobały mi się Niemcy. Widziałem, że Niemcy to piękny kraj i jest tu dużo ludzkości”.jest uspokajający.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *