Niemieccy rolnicy blokują granicę z Polską w ramach protestu przeciwko cięciom ogłoszonym przez Berlin

Niemieccy rolnicy blokują granicę z Polską w ramach protestu przeciwko cięciom ogłoszonym przez Berlin
08.01.2024 8 stycznia 2024, GA¶ttingen, Dolna Saksonia, Niemcy: Niemieccy rolnicy protestują przeciwko polityce rolnej rządu federalnego. W kilku stanach centralnych doszło już do zakłóceń w ruchu. Policja powinna przyjąć spokojne podejście. Ogólnopolskie protesty rolników rozpoczęły się od blokad wjazdów na autostrady i konwojów traktorów w miastach. Polityka Europa Press/Kontakt/Tubal Sapkota

W piątek kilkudziesięciu niemieckich rolników zablokowało swoimi traktorami dwie drogi na północnej granicy Polski, aby zaprotestować przeciwko zapowiedzi niemieckiego kanclerza Olafa Scholza o obniżeniu dotacji dla sektora rolnego. Do najbardziej godnych uwagi posunięć niemieckiej administracji należy wycofywanie zwolnień podatkowych dla rolniczego oleju napędowego, co wywołało niepokoje w sektorze rolnym, który planuje dużą demonstrację w przyszły poniedziałek w Berlinie. Za granicą niemieccy rolnicy zagrozili odcięciem kilku zjazdów z autostrady A11. Z informacji zebranych przez rozgłośnię RMF 24 wynika, że ​​na przejście graniczne w Lupies przybyła także grupa polskich rolników, by choć bez traktorów wyrazić solidarność z niemieckim sektorem rolniczym. Z opublikowanej w piątek ankiety nadawcy publicznego ZDF wynika, że ​​protesty są przeciw planowanym cięciom dotacji przez rząd. Poza blokadą przejść granicznych z Polską niemieccy rolnicy parkowali swoje traktory przy wielu wjazdach i zjazdach z autostrad, blokując ruch na ulicach Berlina i innych niemieckich miast. Z badania wynika, że ​​68 proc. osób popiera działania rolników, a 30 proc. uważa, że ​​posunęły się one za daleko. Z badania wynika, że ​​ponad połowa społeczeństwa uważa, że ​​nie należy wprowadzać cięć w rolnictwie.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *