Niemiecka policja będzie patrolować Polskę i Czechy w celu zwalczania nielegalnej imigracji

Niemiecka policja będzie patrolować Polskę i Czechy w celu zwalczania nielegalnej imigracji

Berlin, 29 września (DPA/PE) –

Rządy Niemiec, Polski i Czech zgodziły się zacieśnić współpracę w walce z przemytem migrantów w ramach nowego sojuszu, który umożliwi niemieckiej policji patrolowanie terytorium dwóch sąsiadujących krajów wraz z lokalnymi siłami. .

We wspólnym oświadczeniu niemiecka minister spraw wewnętrznych Nancy Fasser argumentowała, że ​​musimy „wspólnie” pracować, aby położyć kres brutalnej działalności gangów przemytniczych, które „wykorzystują nieszczęście ludzi, przemycają ich przez granice i narażają życie”.

„Jednocześnie należy wykrywać nieuprawnione wejścia i zapobiegać im na wczesnym etapie” – dodał. O ile Fazer nie wyklucza tworzenia stałych stanowisk, o tyle chodzi o to, aby kontrole były elastyczne i mobilne, choć Berlin musiałby o zgodę zwrócić się do Komisji Europejskiej.

Ten nowy front współpracy pojawia się w kontekście negocjacji w sprawie zawarcia porozumienia w sprawie migracji w UE. Niemiecki rząd wycofał w czwartek swoje zastrzeżenia do wcześniejszej propozycji, a hiszpańscy przywódcy Rady UE stwierdzili, że mają zdecydowaną większość i mają nadzieję, że porozumienie zostanie zawarte w ciągu kilku dni.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *