Niemiecki Trybunał Konstytucyjny otwiera drogę do funduszu naprawczego | Gospodarka

Niemiecki Trybunał Konstytucyjny odrzucił w środę apelację dotyczącą zamrożenia europejskiego funduszu naprawczego, torując drogę do jego zatwierdzenia. Sąd z siedzibą w Karlsruhe podtrzymał apelację 26 marca i zatwierdził niemiecki fundusz, który wymagał konsensusu 27 członków UE.

Jak wynika z orzeczenia sądu, wcześniejsza analiza sędziów wskazywała, że ​​naruszenie prawa niemieckiego „jest mało prawdopodobne, aby sąd wykrył”. Trybunał w żadnym wypadku nie orzekł co do istoty sprawy. Z żądaniem podjęcia działań nadzwyczajnych wystąpił panel ekonomistów skupiony wokół Berndluka, polityka i byłego przywódcy skrajnie prawicowej Alternatywy dla Niemiec (AFD).

Niemiecki Sąd Najwyższy stwierdził w swoim piśmie, że opóźnienie wykonania decyzji w sprawie środków własnych „wpłynęłoby negatywnie” na zamiary UE. Wady tej radykalnej propozycji są niewielkie i można je podsumować, ponieważ narzędzie naprawcze ma na celu natychmiastowe i pilne rozwiązanie skutków epidemii Covit-19, podważając w ten sposób odbudowę gospodarczą. Wręcz przeciwnie, zasługuje na to ”.„Zło, które pojawia się, gdy prawo zostanie później uznane za niezgodne z konstytucją,„ ma znacznie mniejszą wagę ”.

W związku z tym sędzia uważa, że ​​zamrożenie jest bardziej szkodliwe niż pozwolenie na kontynuowanie procesu w trakcie dogłębnej analizy, odmawiając w międzyczasie podjęcia jakichkolwiek środków zapobiegawczych.

Prekursorem, orzeczeniem niemieckiego sądu, jest zatwierdzenie pakietu pomocowego w wysokości 750 000 mln euro opracowanego przez Unię Europejską w odpowiedzi na kryzys Covit-19, a drastyczne opóźnienie w wydaniu pierwszego wyroku nie zostało jeszcze sfinalizowane.

Choć odwołanie do niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego jest sprawą bardzo delikatną, choć od samego początku może wskazywać na poważną pułapkę w podziale środków, jego uregulowanie jest nadal uzależnione od uznania wkładu środków własnych do każdego z partnerów wspólnotowych .

Klucz do umożliwienia Komisji udzielenia wspólnego kredytu na tę operację został już zatwierdzony przez Niemcy, Hiszpanię i 15 innych krajów UE. Wciąż oczekują jednak na gwarancje z Polski, Irlandii, Holandii, Finlandii, Estonii, Litwy, Austrii, Rumunii i Bułgarii.

Kiedy planowane są pierwsze płatności – z góry – w połączeniu ze sfinalizowanymi planami naprawy, oczekuje się, że zgoda wszystkich państw na otwarcie funduszy na lato zostanie osiągnięta w ciągu kilku tygodni. Państwa.

Są to plany inwestycyjne i reformy, które każdy rząd powinien przesłać do Brukseli do końca tego miesiąca, dwa miesiące przed zatwierdzeniem ich przez Komisję Europejską i kolejny miesiąc do przeanalizowania przez Radę. Uważa się jednak, że pierwsze projekty będą dozwolone w lipcowych bramach.

Stamtąd, na przykład, Hiszpania otrzyma 9 9 000 milionów w ramach pierwszej pomocy i 16 000 milionów jenów na sześć miesięcy, aby ukończyć 27 000 milionów w drugiej połowie tego roku. Jest przeznaczony na 2021 rok.

Od 2022 r. Pozostałe rabaty spełnią etapy planów naprawczych i będą włączane corocznie, z pożyczkami uprzywilejowanymi do 2026 r., Aż Hiszpania zakończy dotację w wysokości 70 000 mln do końca 2023 r.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *