Niepewny start między Hiszpanią a Polską w euro (+ zdjęcia)

Polska wystąpiła w dzisiejszej wielkiej niespodziance w الكبرى Euro 2020 Po przegranej 1-2 ze Słowacją.

Napastnik Bayernu Monachium, Robert Lewandowski, niewiele mógł zrobić przeciwko dobrze przemyślanej defensywie.

Słowacja to twarda i walcząca drużyna i pokazali to ponownie w ten poniedziałek.

A polski bramkarz Wojciech Szczczny otworzył wynik po zdobyciu własnego gola. Równość nastąpiła zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy, dzięki pomocnikowi Carol Linetti.

Jednak gol Milana Skriniara i dymisja Gregorsa Krechowiaka przerwały reakcję polskiej drużyny, która nie zdobyła trzech punktów.

Teraz te dowodzone przez portugalskiego trenera Paulo Sousę są praktycznie zmuszone do pokonania Hiszpanii, która musiała zadowolić się zerowym uściskiem ze Szwecją, w ramach działań grupy E.

Przytłaczająca dominacja „czerwonych”, ale nie potrafiła zamienić oczywistej przewagi w cele.

Drużyna prowadzona przez Luisa Enrique zakończyła posiadanie piłki na 86 procent, oddając 17 celnych strzałów, z czego pięć między trzema kolumnami.

Co gorsza, wykonali 917 podań (dokładność 90%) w porównaniu do tylko 161 ich przeciwników (51% celności).

Ale znowu, mistrz świata z 2010 roku chybił celu, a to niewątpliwie budzi wielkie obawy.

Zbliżający się pojedynek z Polską wróży wiele emocji, gdyż jeden z nich może zostać zdyskwalifikowany z kolejnej sytuacji, choć odczuwa taką ulgę, że jedna trzecia grupy awansuje do 1/8 finału.

Oczywiście w sobotę, także w La Cartuja, nie stać ich na kolejny potknięcie z Polską; To może być druzgocące.

Ostatecznie w meczu grupy D Czechy pokonały Szkocję 2:0 dzięki bramce napastnika Patrika Schicka.

Teraz Czesi mają lepszą różnicę bramek niż Anglia.

Dziś w meczu wysokokaratowym w maszynie F wystąpią dwaj ostatni mistrzowie świata, Niemcy i Francja, z obecnymi mistrzami Europy Węgrami i Portugalią.