„Nieskazitelne” koralowce głębinowe mają prawdopodobnie tysiące lat

Międzynarodowy zespół naukowców odkrył w zeszłym tygodniu dwie „nieskazitelne” rafy koralowe w wodach u wybrzeży Wysp Galapagos na wschodnim Pacyfiku, ogłosił w zeszłym tygodniu Schmidt Ocean Institute. Naukowcy odkryli rafę koralową podczas mapowania dna morskiego za pomocą skanerów laserowych znajdujących się na pokładzie zdalnie sterowanego statku wózek.

Rafy zimnowodne znajdują się około ćwierć mili pod powierzchnią morza, a największe rafy mają około pół mili długości. Obydwa znajdują się w Rezerwacie Morskim Galapagos, jednym z największych morskich obszarów chronionych na świecie.

Rafa ma prawdopodobnie tysiące lat i jest domem dla takich stworzeń jak krewetki, kruche gwiazdy (krewne rozgwiazdy), kalmary i inne zwierzęta.

W przeciwieństwie do koralowców ciepłych, płytkowodnych, które żywią się światłem słonecznym, koralowce głębinowe są chłodne, ciemne i głębokie. Te rafy koralowe mają temperaturę od 39 do 54 stopni Fahrenheita i można je znaleźć w głębokich obszarach oceanicznych na całym świecie. Chociaż mniej zbadane niż ich płytkie odpowiedniki, rafy te są równie dobre wiara Być domem dla większości gatunków koralowców.

Ponieważ są tak ciemne i odległe, rafy koralowe nie były tak badane, jak ich ciepłowodne krewne, mimo że zapewniały ogromne siedliska dla zwierząt. Pozostała tylko jedna czwarta dna oceanu Została mianowana Do rozdzielczości wystarczająco wysokiej, aby umożliwić zrównoważone zarządzanie oceanami i badania. Nowe mapy wykonane w ramach ostatniej misji badawczej mają wystarczająco wysoką rozdzielczość, aby umożliwić identyfikację organizmów na dnie morskim – są to informacje, które przydadzą się w przyszłych badaniach, zarządzaniu wodami rezerwatu i populacjami zwierząt.

Odkrycia te są następstwem poprzedniego odkrycia z kwietnia, kiedy naukowcy odkryli… Została zidentyfikowana po raz pierwszy Głębinowa rafa koralowa w rezerwacie morskim Galapagos.

Stuart Banks, starszy naukowiec zajmujący się morzem w Fundacji Karola Darwina, powiedział: „Znalezienie tak głębokich, długowiecznych koralowców przybliża nas do ochrony ukrytych wymiarów różnorodności oceanów i zrozumienia roli, jaką głębokie siedliska odgrywają w utrzymaniu zdrowia naszych oceanów .” która finansuje badania w zakresie ochrony przyrody na Wyspach Galapagos, podano w komunikacie prasowym.

Multidyscyplinarna wyprawa była częścią trwającej podróży Płacić Aby lepiej zrozumieć głębokowodny ekosystem regionu.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *