Nisko latające samoloty wkrótce zaczną zrzucać szczepionki przeciw wściekliźnie do Alabamy

Nisko latające samoloty wkrótce zaczną zrzucać szczepionki przeciw wściekliźnie do Alabamy

Nisko latające samoloty i helikoptery wkrótce zaczną zrzucać szczepionki przeciw wściekliźnie w południowo-zachodniej Alabamie, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa wśród szopów i innych dzikich zwierząt.

the Ogłosił to Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych Ponad 200 000 „plastikowych fiolek ze szczepionkami pokrytych oleistą substancją pachnącą rybami” zostanie rozprowadzonych na obszarze o powierzchni 1599 mil kwadratowych, który obejmie większość przybrzeżnego półwyspu oraz części hiszpańskiego Fortu, Fairhope, Daphne i Folly.

Akcja odbędzie się w dniach 22-01 stycznia. 31 Obejmie to również dystrybucję szczepionki w pojazdach na obszarze Gulf Shores i Orange Beach. Na każdym opakowaniu szczepionki będzie oznaczony bezpłatny numer (1-877-722-6725), pod którym można będzie zadzwonić po pomoc lub informacje, jeśli znajdą szczepionkę lub zetkną się z nią.

USDA zaleca, aby każdy, kto znajdzie przynętę, zostawił ją w spokoju, aby pozwolić dzikiej zwierzynie ją znaleźć; Jeśli jednak zostanie znaleziony nienaruszony i na otwartej przestrzeni, można go wyrzucić w zalesionym obszarze lub w miejscu, w którym prawdopodobnie znajdzie go dzika przyroda.

Jeżeli konieczne jest obchodzenie się ze szczepionką, należy założyć rękawiczki lub ręcznik, a następnie umyć ręce.

Agencja federalna zaleca również, aby właściciele zwierząt domowych nie próbowali zabierać swoim zwierzętom torebek ze szczepionkami, ponieważ mogą one zostać ugryzione i narażone na działanie szczepionki. Według USDA szczepionka nie jest szkodliwa dla zwierząt domowych, jednak spożycie dużej ilości może spowodować przejściowe rozstrój żołądka.

W październiku USDA i Departament Zdrowia Publicznego Alabamy rozprowadziły szczepionki w północnej części stanu. Szesnaście stanów w całym kraju uczestniczy w tym programie mającym na celu ograniczenie wścieklizny szopów i związanych z tym zagrożeń dla zdrowia publicznego wynikających z narażenia na wściekliznę.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *