„Noszenie argentyńskiej koszuli to miłość, to pasja”

Zawodnicy Panthers Yamila Nizetich rozmawiają z LA NACION podczas przedpremierowego Pucharu Świata w piłce siatkowej, która odbędzie się w Holandii i Polsce – Kredyty: MAURO ALFIERI

listy. Najważniejsza data Siatkówka kobiet Masz wszystko gotowe do startu Globalizm. Konkurs odbędzie się w Holandii i Polsce Od piątku 23 września do 15 października będę miał post pantery, reprezentacja argentyny, Wyreżyserowane przez Hernana Ferraro. Trener wybrał 14 zawodników z europejskiej ziemi, mając nadzieję na odegranie swojej najlepszej roli w turnieju, w którym wystąpią w niedzielę 25 przeciwko Chinom, które dwukrotnie zdobyły tytuł. przed rozpoczęciem, Yamila Niztech Zaufany głos z tego zespołu rozbudza oczekiwania. Porozmawiaj z nim Naród.

Jego motywacja i osobowość wyróżniają się. z Prawie dwie dekady Nosząc argentyńską koszulkę, na każdym treningu udziela rad młodszym uszom. Palm ściera się z towarzyszami i okrzyki motywacyjne Cała grupa jest częścią tego, co tam jest Niztech Jako doświadczony gracz. W wieku 33 lat został włączony do grupy „Jeden ze starożytnych”. czuje szczęśliwy i niespokojny, Jakby po raz pierwszy założył koszulę, którą kocha. Przeżył kompletną operację w siatkówkę, Czuć się dumnym O tym, jak urósł w ostatnich latach i pokazuje swoją szczerość, gdy mówi o celach.

Yas Niztech, jeden z najbardziej doświadczonych graczy Panter

Yas Niztech, jeden z najbardziej doświadczonych graczy Panter – Kredyty: MAURO ALFIERI

Jego pasja do selekcji i wymagającego przygotowania

Hiszpania, Francja, Niemcy, Turcja, Włochy i Grecja to kraje, przez które „YAS” Spędził 15 lat grając w siatkówkę za granicą, Ocierając się łokciami z najlepszymi: „Dla mnie to normalne, bardzo mi się to podoba”. Mimo spędzenia życia za granicą, ton jego rodzinnej Kordoby pozostaje nienaruszony. Jego oczy błyszczały, na jego twarzy pojawił się uśmiech, a gdy o nim mówił, stracił wzrok Jak czuje się argentyńska drużyna? „Moja miłość do jasnoniebieskiego i białego jest bezwarunkowa i wykracza poza wszystko, wakacje czy komfort osobisty. Noszenie tej koszuli to miłość, pasja i umiejętność Wiem, że to dużo poświęcenia, ale to mnie porusza, wypełnia moje serce, więc będę to robić tak długo, jak mi na to pozwolą”.

stawić czoła konkurencji, Gepardy miały trudne przygotowania A były Nizetich jednym słowem i śmiejąc się, jak bardzo był wymagający: „Długo, powiem ci.” Ale wszystko ma swój powód: „To był pierwszy rok, w którym spędziliśmy razem dużo czasu na treningach; było dobrze, bo to młoda drużyna, która potrzebuje treningu i pracy, a przed mundialem bardzo dobrze, że spędziliśmy tym razem razem.” W ramach eliminacji do Mistrzostw Świata Las Banteras miał kilka meczów, aby przygotować się do tytułu Pre-Pan American Champion: „To był cel roku i osiągnęliśmy go, więc jesteśmy szczęśliwi. Osiągnięcie celów jest przyjemnością. nastawiamy się na siebie i zbliża się Puchar Świata, który jest ostatnim w ogóle. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni, szczęśliwi i gotowi na wszystko, co nadejdzie.

Nizetich w akcji podczas trudnych przygotowań Las Panteras do poprzedniego Pucharu Świata

Nizetich w pracy podczas trudnych przygotowań do Las Panteras w zapowiedzi Pucharu Świata – Kredyty: MAURO ALFIERI

Mistrzostwa Świata

Skończyło się oczekiwanie na najważniejszą datę i Wielki cel, który zespół sobie postawił, Chodzi o coś, czego ten zespół nie osiągnął w swojej historii. Kobieta z Kordoby była szczera i szczera, jeśli chodzi o jej podwózkę i pewnie powiedziała „Podaj rundę.. Mówię ci”. Ale dodał też, co zamierzają robić od teraz: „W każdym razie Pantery co roku podnoszą poprzeczkę, a my już zakwalifikowaliśmy się do trzech ostatnich Pucharów Świata. Nigdy nie przekroczył rundy, a ja wyznaczyłem sobie cel, że drużyna powinna szukaj rund i to jest możliwe, ponieważ teren, który dostaliśmy, jest dobry, ale musimy grać mecz po meczu ze względu na rodzaj turnieju.

Argentyna rozegra wszystkie swoje mecze w holenderskim mieście Arnhem. Tam zintegruje grupę D z Mistrzostwami Świata z Brazylia, Czechy, Kolumbia, Japonia i Chiny, Mistrz z 1982 i 1986 roku, w którym Las Panteras weźmie udział w najbliższą niedzielę 25 września o godzinie 9 czasu argentyńskiego. Następnego dnia zagra z Brazylią od 13:30. Najtrudniej będzie dwóch pierwszych zawodników. W trzecim meczu zmierzą się z Czechami w środę 28 o godzinie 13:00, w tym samym czasie zmierzą się z Kolumbią w piątek 30. Ostatecznie grupa zmierzy się z Japonią w niedzielę 2 października o 9:15. .

Misja „Piękne” Pantery

To była praca, którą Las Panteras wykonał w ostatnich latach czysty wzrost. Będzie to ich trzeci z rzędu udział w Pucharze Świata, a między nimi rozegrali swoje pierwsze dwie igrzyska olimpijskie. O tym Kordofan mówi o pewnych cechach: „Zespół zaczął pracować z inną mentalnością, z celami i wiarą, że wszystko jest możliwe. Na poziomie kadry technicznej wykonali świetną robotę, ponieważ zaczęli ustępować miejsca do najmłodszych, mieszając się ze starszymi jak ja, którym nic nie zostało Teraz tylko nieliczni i potrafią doradzić i być z młodszymi.Później wielu miało okazję pojechać do Europy pobawić się, a to daje psychologiczne dojrzałość, sprawia, że ​​przeżywasz inne doświadczenia i zmienia twoją sylwetkę… To coś z tego wszystkiego.”

Hernan Ferraro jest trenerem drużyny Od 2018 r. Nizetich wspominał Znaczenie DT w całym procesie: „To bardzo ważne, czujemy się z nim całkowicie komfortowo, jest surowy i surowy, ale jest to coś, czego potrzebujemy, aby zrobić milowy krok. Cieszymy się, że go mamy, był zawodnikiem, grał na igrzyskach olimpijskich, więc doświadczenie, które ma, jest przekazywane przez cały czas, a jeśli grupa ufa swojemu liderowi, sprawy stają się znacznie łatwiejsze”.

Hernan Ferraro, trener Panter

Hernan Ferraro, trener Las Panteras – Kredyty: MAURO ALFIERI

Dla Yamili wielkie znaczenie Las Panteras w kontekście tego, co działo się w ostatnich latach, ma wiele wspólnego z rozwojem kobiecej siatkówki na poziomie krajowym: „Dyscyplina bardzo się rozwinęła, boom Panthers był częścią ten rozwój i ta zmiana, któregoś dnia rozmawialiśmy o trasie w Santa Fe i Pre-Pan American, gdzie byli ludzie na zewnątrz stadionów, kolejki po cztery osoby… Byłem tu od wielu lat i nigdy wcześniej nam się to nie zdarzyło, a ma to związek z tym, że ludzie śledzą siatkówkę kobiet Jestem w kadrze narodowej od 18 lat i dziś jest mój najlepszy moment w kadrze narodowej i siatkówce w Argentynie. Chodzę na mini turnieje siatkówki, w których dziewczyny mówią mi, że chcą być takie jak jedna z nas, a to ma związek z rozwojem siatkówki. To satysfakcja, że ​​mogę być tego częścią.

Znaczenie osiągnięć w dyscyplinie

W tym sporcie nic nie jest przypadkiem. Męska drużyna pozostawiła ślad Przyjmują go nie tylko mężczyźni, którzy to praktykują. Brąz w Tokio 2020 To było bardzo ważne osiągnięcie, ale ogólnie dla siatkówki, a Neztic wyjaśnia, jak ważne to jest: „Lubię mówić o »argentyńskiej siatkówce« i nie lubię dzielić jej między mężczyzn i kobiety. Osiągnięcia chłopców było fantastyczne i cieszymy się, że ich znamy, ponieważ jesteśmy ich częścią, ponieważ trenujemy razem i ponieważ znamy poświęcenie, które ponoszą obie drużyny. Ponadto pokazuje szczerość: „Wpływ na argentyńską siatkówkę był wielki i musimy je wszystkie wykorzystać i zbliżyć się do nich. Ostrzegałam, ponieważ osoba, która ma najlepsze wyniki, ma najlepsze rzeczy, a my zawsze mów, że jeśli chcemy uzyskać więcej rzeczy, musimy uzyskać takie wyniki.” „.

Gotowy na Mistrzostwa Świata.  Będzie to pierwszy występ Panter przeciwko Chinom

Gotowy na Mistrzostwa Świata. Pantery zadebiutują przeciwko Chinom – Kredyty: MAURO ALFIERI

Puchar Świata Panter jest tuż za rogiem. Zmierzą się w niej 24 drużyny, podzielone na cztery grupy po sześć, w tym broniąca tytułu Serbia. Czterech najlepszych z każdego regionu zakwalifikuje się do drugiego etapu, który odbędzie się w Rotterdamie i Łodzi. Tam zostaną podzieleni na dwie ośmioosobowe grupy, ponieważ uniknie się meczów z pierwszego etapu. Każda drużyna rozegra cztery mecze, a cztery najlepsze mecze z każdego regionu spotkają się w ćwierćfinale, gdzie od tej pory będzie to całkowita eliminacja. Iluzja dziewcząt odradza się nie tylko w świecie siatkówki, ale w kraju, który powoli zbliża się do tego sportu.

14 zawodników, którzy wezmą udział w Mistrzostwach Świata

  • Właściciele: Victoria Mayer i Sabrina Germaner.

  • Rozmawiali: Erica Mercado i Bianca Cogno.

  • W środku: Emilce Sosa, Bianca Fariol, Candelaria Herrera i Brenda Graff.

  • Odbiorcy punktów: Emila Neztic, Daniela Polish, Candela Salinas i Lucia Verder

  • Liberyjczycy: Tatiana Rizzo (kapitan) i Agustina Belluzzo.

*Spośród 16, którzy trenowali w Senard, wykluczono Biancę Farrol i Guadalupe Martin.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.