Nowa współpraca ThPA z Portem Gdańsk zakłada utworzenie korytarza

Nowa współpraca ThPA z Portem Gdańsk zakłada utworzenie korytarza

Przez redakcję PortalPortuario

@PortalPortuario


ThPA SA (Port w Salonikach) podpisała współpracę z Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA, operator Port Gdański, W Polsce. Umowa ustanawia ramy badań i wymiany najlepszych praktyk w celu promowania wzajemnie korzystnych synergii strategicznych oraz wspierania inicjatyw i projektów związanych z rozwojem korytarzy transportowych pomiędzy obydwoma portami.

Partnerstwo wzmacnia relacje między Grecją a Polską jako członkami inicjatywy geostrategicznej Trójmorza, która koncentruje się na usprawnieniu transportu na osi Północ-Południe Europy Wschodniej.

On Ambasador RP w Grecji Artur Lombard, „Rozpoczęcie współpracy pomiędzy obydwoma portami dodatkowo wzmacnia stosunki handlowe pomiędzy Grecją a Polską, mając na celu usprawnienie przeładunków pomiędzy obydwoma krajami, które obecnie realizowane są drogą lądową z Salonik do Gdańska w cztery dni”.

On Łukasz Malinowski, Prezes Zarządu Zarządu Morskiego Portu Gdańsk, „Port w Salonikach jest strategicznie zlokalizowany na północy Grecji, w pobliżu głównych transeuropejskich sieci autostrad i kolei z bezpośrednim dostępem do krajów Europy Południowo-Wschodniej. Nasza współpraca zachęca do wspólnego poszukiwania możliwości poprawy operacji portowych, infrastruktury, transportu intermodalnego usługi transportowe oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne i chroniące środowisko.

„Port Gdańsk to jeden z najszybciej rozwijających się portów w Europie i lider w branży bałtyckiej żeglugi kontenerowej, w transporcie konwencjonalnym i obsłudze ładunków masowych. W ThPA SA stawiamy na tworzenie synergii i poprawę połączeń, które promują handlu przygranicznego, odgrywając kluczową rolę w ekstrawersji kraju” – podsumował. Thanos Liakos, dyrektor generalny ThPA SA.


You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *