Nowe badania eksperymentalne w Wielkiej Brytanii stanowią wyzwanie, jeśli ludzie mogą ponownie zarazić się koronawirusem

Nowe badania eksperymentalne w Wielkiej Brytanii stanowią wyzwanie, jeśli ludzie mogą ponownie zarazić się koronawirusem

Brytyjscy naukowcy rozpoczęli w poniedziałek eksperyment, który wystawi uczestników, którzy już zarazili się koronawirusem, ponownie na koronawirusa, aby sprawdzić odpowiedzi immunologiczne i zobaczyć, czy ludzie ponownie zostaną zarażeni.

W lutym Wielka Brytania stała się pierwszym krajem na świecie, który dał zielone światło dla tak zwanych „trudnych eksperymentów” na ludziach, w których ochotnicy są celowo narażeni na COVID-19, aby przyspieszyć badania nad chorobą wywoływaną przez koronawirusa. Czytaj więcej

Badanie opublikowane w poniedziałek różni się od tego ogłoszonego w lutym, ponieważ ma na celu ponowne zakażenie osób, które wcześniej zostały zakażone COVID-19, w celu pogłębienia wiedzy na temat odporności, a nie zarażania ludzi po raz pierwszy.

„Informacje z tej pracy pozwolą nam zaprojektować lepsze szczepionki i terapie, a także zrozumieć, czy ludzie są chronieni po zarażeniu się COVID i jak długo” – powiedziała Helen McShane, specjalista ds. Szczepień na Uniwersytecie Oksfordzkim i główna autorka badania.

Dodała, że ​​praca pomoże zrozumieć, co chroni odpowiedzi immunologiczne przed ponowną infekcją.

Naukowcy od dziesięcioleci wykorzystują eksperymenty na ludziach, aby dowiedzieć się więcej o chorobach, takich jak malaria, grypa, dur brzuszny i cholera, oraz opracować leki i szczepionki przeciwko nim.

Pierwsza faza badania będzie miała na celu określenie najniższej dawki koronawirusa wymaganej do rozpoczęcia replikacji u około 50% uczestników, z niewielkimi objawami lub bez objawów. Druga faza, która rozpoczyna się latem, zarazi dwóch różnych ochotników tą standardową dawką.

W pierwszej fazie do 64 zdrowych uczestników w wieku od 18 do 30 lat, którzy zostali zakażeni koronawirusem co najmniej trzy miesiące przed pierwotnym szczepem SARS-CoV-2, zostanie ponownie zakażonych.

Następnie zostaną poddani kwarantannie przez co najmniej 17 dni i monitorowani, a każdy wykazujący objawy otrzyma terapię przeciwciałami monoklonalnymi Regeneron.

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *