Nowe badanie pokazuje, że epidemia wirusa Corona nawiedziła Azję Wschodnią 20 000 lat temu

Nowe badanie pokazuje, że epidemia wirusa Corona nawiedziła Azję Wschodnią 20 000 lat temu

Według badań opublikowanych w czwartek w czasopiśmie naukowym Current Biology zespół naukowców z Australii i Stanów Zjednoczonych znalazł dowody na rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa ponad 20 000 lat temu w Azji Wschodniej.

W ramach badania naukowcy zbadali genomy ponad 2500 osób z 26 różnych populacji na całym świecie. Zidentyfikowali wczesną interakcję ludzkiego genomu z koronawirusami, które pozostawiły ślady genetyczne w DNA współczesnych ludzi w Azji Wschodniej.

Badane przez nich genomy zawierają informacje ewolucyjne o ludziach sprzed setek tysięcy lat, informacje, które nauczyliśmy się odszyfrowywać dopiero w ostatnich latach, powiedział główny autor Yassin Swelmi.

Wirusy działają kopiując się. Nie mają jednak własnych narzędzi do transkrypcji. „Więc tak naprawdę polegają na gospodarzu, dlatego atakują gospodarza, a następnie porywają jego narządy, aby zrobić kopie samych siebie” – powiedział Soelmi.

Uprowadzenie ludzkich komórek pozostawia ślad, który możemy teraz zaobserwować – dostarczając konkretnych dowodów na to, że nasi przodkowie byli narażeni na koronawirusy i przystosowali się do nich.

W genomie naukowcy odkryli, że te sygnały genetyczne są powiązane z koronawirusem w pięciu różnych grupach zlokalizowanych w Chinach, Japonii i Wietnamie. Swelmi dodał, że epidemia mogła rozprzestrzenić się poza te kraje, ale dane nie są dostępne w innych częściach regionu, więc nie ma sposobu, aby się o tym dowiedzieć.

Wśród tej populacji, jak powiedział Swelmi, naukowcy znaleźli zarażoną grupę, która rozwinęła korzystną mutację, która pomogła chronić ich przed koronawirusem. Powiedział, że osoby z mutacją miały „przewagę przeżycia” – co oznacza, że ​​z biegiem czasu populacja składała się z większej liczby osób z mutacją niż osób bez mutacji.

„Przez długi czas, w okresie ekspozycji, pozostawia to bardzo widoczny ślad w genomach ich potomków” – powiedział Swelmi. „I to jest sygnatura, której faktycznie używamy do wykrycia tej pradawnej pandemii, a także czas tej pradawnej pandemii”.

Badanie wykazało, że dżuma koronawirusa wystąpiła osobno w różnych regionach i rozprzestrzeniła się w Azji Wschodniej jako pandemia.

Jednak naukowcy nie wiedzą, jak osoby starsze przeżyły pandemię, po części dlatego, że nie było jasne, czy było to coś sezonowego, jak grypa, czy trwające – jak pandemia Covid-19 – które zaraża ludzi i nadal rozprzestrzeniać wszystko. czas.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *