Nowe badanie wykazało, że przedłużający się COVID jest definiowany przez te 12 objawów

Nowe badanie wykazało, że przedłużający się COVID jest definiowany przez te 12 objawów

Nowe badanie przynosi lepsze zrozumienie objawów Długi COVIDgrupa stanów po zakażeniu, które mogą utrzymywać się przez miesiące lub lata po zarażeniu się COVID-19.

Finansowane przez National Institutes of Health i opublikowane w czasopiśmie medycznym gamma W czwartek w badaniu zidentyfikowano 12 najczęstszych objawów związanych z Długi COVID Aby pomóc naukowcom w opracowaniu bardzo potrzebnych opcji leczenia.

„Badanie to jest ważnym krokiem w kierunku identyfikacji COVID przez dłuższy czas, wykraczający poza pojedynczy pojedynczy objaw” — autorka badania, dr Leora Horowitz, dyrektor Centrum Innowacji i Nauk o Dostarczaniu Opieki Zdrowotnej oraz współgłówny badacz w RECOVER Clinical Science Core w NYU Langone Health, powiedział w oświadczeniu. komunikat prasowy. „To podejście – które może ewoluować w czasie – posłuży jako podstawa odkryć naukowych i projektowania leczenia”.

Po przeanalizowaniu danych od 9764 dorosłych, w tym 8646 z COVID-19 i 1118 bez COVID-19, naukowcy zidentyfikowali 12 objawów, które najbardziej charakteryzują osoby cierpiące na COVID-19 od dłuższego czasu. Objawy to:

 • Złe samopoczucie po wysiłku fizycznym (wyniszczające zmęczenie, które pogarsza się po wysiłku fizycznym lub umysłowym)
 • wyczerpanie
 • zaćmienie mózgu
 • Zawroty głowy
 • Objawy żołądkowo-jelitowe
 • Palpitacje serca
 • Problemy z pożądaniem lub zdolnościami seksualnymi
 • Utrata węchu lub smaku
 • pragnienie
 • Przewlekły kaszel
 • Źródło
 • nieprawidłowe ruchy

Mnóstwo innych objawów zostało zgłoszonych przez mniejszą liczbę pacjentów, przy czym w badaniu zauważono, że 37 objawów zidentyfikowano jako występujące częściej u osób z zakażeniem COVID, 6 miesięcy później, w porównaniu z osobami, które nie zostały zakażone.

Według komunikatu prasowego ponad 100 milionów Amerykanów zostało zarażonych SARS-CoV-2, wirusem wywołującym COVID-19, przy czym około 6% osób nadal jest narażonych i Masz przedłużone objawy COVID.

„Amerykanie, którzy od dawna żyją z COVID, chcą zrozumieć, co dzieje się z ich organizmami” – powiedziała w komunikacie dr Rachel Levin, zastępca sekretarza ds. zdrowia.

Badanie wykazało, że przedłużający się COVID – znany również jako post-ostra sekwencja zakażenia SARS-CoV-2 lub PASC – był bardziej powszechny i ​​ciężki u uczestników badania, którzy byli zakażeni wcześniej Wariant Omicron 2021On był nie odpornyoraz tych, którzy doznali ponownego urazu.

Poprzednie badania wykazały, że nawet osoby, które Początkowy mecz z COVID-19 był łagodny Mogłaby dalej rozwijać długi COVID.

Autorzy badania nazywają swoje odkrycia „pierwszym krokiem” w identyfikacji przypadków choroby i mają nadzieję, że posłuży to jako „punkt wyjścia” do dalszych badań.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *