Nowe informacje o tym, jak ludzie uczą się chodzić

Nowe informacje o tym, jak ludzie uczą się chodzić

czasopismo innowacja Obejmuje prace międzynarodowe kierowane przez naukowców z Uniwersytet w Nowym Jorku (USA), co ujawnia Nowe dowody na to, jak ludzie uczą się chodzić. W szczególności wskazują, jak to zrobić Ucho wewnętrzne skamieniałej małpy sprzed 6 milionów lat ujawnia wskazówki O ewolucji lokomocji człowieka.

Praca skupia się na Odkryto dowody nowo W czaszkach skamieniałych małp człekokształtnych sprzed 6 milionów lat Kochający Pitek. W ten sposób jest to prezentowane Ważne wskazówki dotyczące początków lokomocji dwunożnej, Dzięki nowej metodzie: analizie obszaru kostnego ucha wewnętrznego za pomocą tomografii komputerowej 3D.

Obszar kostny ucha wynosi około Kanały półkoliste znajdujące się w czaszce pomiędzy mózgiem a uchem zewnętrznym. Są niezbędne do zapewnienia Nasze poczucie równowagi i pozycji, kiedy się poruszamy, Stanowią istotny element naszego ruchu, o którym większość ludzi prawdopodobnie nie wie.

Rozmiar i kształt kanałów półkolistych są pokrewne na wzór ssaków, w tym małpy i ludzie, Poruszają się w swoim otoczeniu. Było to możliwe dzięki nowoczesnym technikom obrazowania Wizualizuj wewnętrzną strukturę skamieniałych czaszek Oraz badanie szczegółów anatomicznych kanałów półkolistych, aby odkryć, w jaki sposób poruszały się wymarłe ssaki.

Zhang, Ni i Harrison wraz z innymi badaczami z Instytutu Paleontologii i Paleoantropologii Kręgowców Chińskiej Akademii Nauk (IVPP) oraz Instytutu Archeologii i Zabytków Kulturowych w Yunnan w Chinach wykorzystali badanie. Techniki skanowania 3D w celu oświetlenia tych części czaszek i stworzyć wirtualną rekonstrukcję kanałów kostnych w uchu wewnętrznym.

Następnie Porównali te skany z wynikami pobranymi od małp człekokształtnych i innych ludzi. Życie i skamieniałości z Azji, Europy i Afryki.

Terry Harrison, antropolog z New York University i jeden ze współautorów artykułu, wyjaśnia, że ​​badanie wskazuje… Ewolucja trójstopniowej dwunożności człowieka.

na pierwszym miejscu, Pierwsze małpy człekokształtne poruszały się na drzewach w sposób bardzo podobny do sposobu poruszania się gibonów w dzisiejszej Azji.. Po drugie, ostatni wspólny przodek małp człekokształtnych i ludzi miał podobny repertuar ruchowy do Lovingpithecusa, Używając kombinacji wspinaczki i wspinaczki, Zawieszenie kończyn przednich, chodzenie na dwóch nogach nadrzewnych i chodzenie na czworakach po ziemi. Z tego ogromnego repertuaru lokomotorycznego przodków wyewoluował ludzki dwunożny sposób poruszania się.

Co więcej, badając tempo zmian ewolucyjnych w błędniku kostnym, międzynarodowy zespół również to zasugerował Zmiana klimatu mogła być wywołana przez środowisko Ważne w promowaniu dywersyfikacji lokomotorycznej u małp i ludzi.

„Najniższe temperatury na świecie, związany z narastaniem pokryw lodowych na półkuli północnej około 3,2 miliona lat temu, odpowiada wzrostowi tempa zmian błędnika kostnego i to „Może to wskazywać na szybki wzrost tempa rozwoju motorycznego u małp człekokształtnych i ludzi”. – podsumowuje Harrison.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *