Nowe wytyczne CDC dla osób zaszczepionych „krok w kierunku niewykonania zobowiązania”

Dr Gregory Poland, epidemiolog, który rozmawiał przez Zoom z Mayo Clinic, mówi, że nowa wytyczna „zaczyna dawać zaszczepionym ludziom poczucie powrotu do normalności” i jest nagrodą za pełne zaszczepienie.

Plik Poradnik, który został wydany w poniedziałek, 8 marca jest ponownie stanowczym punktem federalnych zaleceń zdrowotnych dotyczących tego, co jest uważane za dość bezpieczne podczas infekcji.

Osoby, które zostały w pełni zaszczepione w regionach o niskim poziomie rozpowszechnienia, mogą bezpiecznie gromadzić się w pomieszczeniach zamkniętych, w małych grupach, w prywatnych miejscach, z innymi osobami, które zostały w pełni zaszczepione i nie mogą już nosić masek ani utrzymywać dystansu. Wytyczne nie dotyczą opieki zdrowotnej ani ustawień stylu życia.

„Osoby w pełni zaszczepione mają znacznie mniejsze ryzyko przeniesienia wirusa na inną osobę” – powiedziała Polska. „Te zalecenia leżą u podstaw”.


Epidemiolog dr Gregory Polska.  (Zdjęcie z Mayo Clinic)

Epidemiolog dr Gregory Polska. (Zdjęcie z Mayo Clinic)

Obecnie CVC stwierdza, że ​​osoby, które zostały w pełni zaszczepione, są narażone na rozsądne ryzyko uniknięcia izolacji, jeśli są narażone na kontakt z osobą z COVID-19. Pozwala to na zbieranie w pełni zaszczepionych osób z osobami bez opieki i niepobranymi – jeśli te niezapowiedziane osoby są narażone na niskie ryzyko poważnych konsekwencji, a nawet z domu.

„Są krokiem w kierunku zmniejszenia izolacji społecznej, której wielu doświadczyło” – powiedziała Polska.

CDC nie poinformowało jeszcze, że w pełni zaszczepione osoby mogą oglądać swoje maski w miejscach publicznych lub w obszarach, w których nie można zachować bezpiecznej odległości na zewnątrz, lub aby osoby zaszczepione wysokiego ryzyka odwiedzały osoby zamaskowane. Nagranie.

Nie zmieniają się również wytyczne dotyczące podróży dla pełnego szczepienia.

Dwa tygodnie po drugiej dawce szczepionki MRNA lub pierwszej dawce szczepionki Johnson & Johnson powinny minąć. Oczekuje się, że wytyczne będą nadal hojne, ponieważ większość populacji zostanie zaszczepiona.

Polska zajęła się niektórymi szarymi obszarami podczas nowych konsultacji.

„Podstawowym ograniczeniem jest to, że osoby, które mogą przebywać w Twoim domu, powinny chcieć ujawniać Ci dane osobowe. Czy chcesz mi ujawnić, czy zostałeś zaszczepiony, zanim przybyłeś do mojego domu? Powiem więcej. Ludzie są chętni aby to zrobić – powiedziała Polska. „Ale jeśli nie byłbyś na to odporny, czy byłbyś skłonny mi powiedzieć, czy masz chorobę wysokiego ryzyka? Może Cię to zainteresować, ponieważ wszyscy nosimy maski. Ale to są dane osobowe. Ludzie muszą wiedzieć ”.

Nie jest również jasne, czy w pełni zaszczepione osoby wysokiego ryzyka mogą bezpiecznie leczyć osoby niechronione.

„Te notatki milczą na ten temat” – powiedziała Polska. „Jeśli mam 70 lat, jeśli jestem odporny, nadal noszę maskę, ponieważ nie myślę o bezpieczeństwie, które czyta ktoś taki jak ja”.

Okres ochrony to kolejna szara strefa. „Nie wiemy o aktualnej wariancji” – powiedziała Polska. „Nie wiemy o wariancji.

Polska opisała sytuację w Stanach Zjednoczonych jako „wysoką dolinę”, z 60 000 nowych przypadków dziennie w kraju i ostrzegawczy obraz organizacji z mniejszą liczbą badań. Z tego powodu odradza podróże wiosenne.

„To, co widzieliśmy w ciągu ostatniego roku, to to, że za każdym razem, gdy mamy duże wakacje w Stanach Zjednoczonych, możemy liczyć na wzrost zachorowań w ciągu najbliższych dwóch do sześciu tygodni, a następnie hospitalizację i późniejszą śmierć. zrobił ten eksperyment ”.

Polska twierdzi, że zatwierdzenie szczepionki przez FDA ostatecznie uruchomi paszporty odporności. Powiedział, że wszystkie linie lotnicze, uczelnie i pracodawcy opieki zdrowotnej będą potrzebować dowodu, że pewnego dnia zostaną zaszczepieni przeciwko COVID-19.

– Nie chcemy niczego wysyłać naszym pacjentom, prawda? powiedział. „Chcemy dobrze o nie dbać. Klinika Mayo ma proste siedem słów, które zna 70 000 pracowników. Potrzeby pacjentów są najważniejsze. Myślę, że tak będzie w przypadku innych firm zainteresowanych XXI wiekiem”.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *