Nowe zdjęcie NASA pokazuje „ gwałtowną energię ” naszej galaktyki

Nowe zdjęcie NASA pokazuje `` gwałtowną energię '' naszej galaktyki

Zadziwiająca panorama została skompilowana przy użyciu danych z obserwatorium rentgenowskiego Chandra NASA i radioteleskopu MeerKAT w RPA.

Obrazy dokumentowały również nić rentgenowską znaną jako G0,17-0,41, która według naukowców wskazuje na mechanizm, który może kontrolować przepływ energii, a nawet ewolucję Drogi Mlecznej.

„Galaktyka jest jak ekosystem” – wyjaśnił astronom z University of Massachusetts Amherst, Daniel Wang w oświadczeniu. „Wiemy, że centra galaktyczne są miejscem pracy i odgrywają ogromną rolę w ich ewolucji”.

Nasza galaktyka jest trudna do zbadania, ponieważ jest zasłonięta mgłą gazu i pyłu. Jednak naukowcom udało się przeniknąć przez mgłę za pomocą Obserwatorium Rentgenowskiego Chandra, które widzi promienie rentgenowskie zamiast światła widzialnego.

Badania opublikowane w czasopiśmie Miesięczne zawiadomienia Królewskiego Towarzystwa Astronomicznego, Najwyraźniejszy jak dotąd obraz pary kolumn rentgenowskich pochodzących z regionu w pobliżu czarnej dziury w centrum galaktyki.

Naukowcy byli szczególnie zainteresowani nicią rentgenowską G0,17-0,41, która według Wanga „ujawnia nowe zjawisko”.

„To dowód na ciągłe ponowne połączenie pola magnetycznego”. Wang napisał, że wątek prawdopodobnie reprezentuje tylko „wierzchołek góry lodowej ponownego połączenia”.

Zdarzenia ponownego połączenia pola magnetycznego występują, gdy przeciwstawne pola magnetyczne są ze sobą wymuszane i łączone, co powoduje wyrzucenie dużej ilości energii. Te zdarzenia są wywoływane przez zorzę polarną i są odpowiedzialne za zjawiska, takie jak rozbłyski słoneczne.

„To gwałtowny proces” – powiedział Wang.

Obecnie naukowcy uważają, że ponowne połączenie magnetyczne zachodzi również w przestrzeni międzygwiazdowej i zachodzi na zewnętrznych granicach rozszerzających się kolumn, które wyszły z centrum naszej galaktyki.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *