Nowe zdjęcie portretowe Drogi Mlecznej obejmuje ponad 3 miliardy gwiazd

Ile gwiazd jesteś w stanie policzyć, gdy patrzysz w górę Czyste nocne niebo? Nie tak dobry jak kamera ciemnej energii Chile. Naukowcy opublikowali przegląd części naszej galaktyki, Drogi Mlecznej, która zawiera 3,32 miliarda ciał niebieskich, w tym miliardy gwiazd.

National Optical and Infrared Astronomy Research Laboratory (NOIRLab) Narodowej Fundacji Nauki pracuje nad DECam w ramach projektu obserwatorium w Chile. Nowy zestaw danych astronomicznych to druga wersja badania Dark Energy Camera Plane Survey (DECaPS2). NOIRLab nazwał to „To prawdopodobnie największy katalog, jaki do tej pory skompilowano” – czytamy w oświadczeniu wydanym w środę.

Zwykli widzowie mogą cieszyć się NOIRLab Mniejsza, dokładniejsza wersja ankiety Daje kompleksowy przegląd. Dla tych, którzy lubią zagłębiać się w szczegóły, Ta przeglądarka internetowa Pozwala zagłębić się w dane.

To szerokie pasmo Drogi Mlecznej zawiera miliardy obiektów niebieskich w ramach przeglądu ciemnej energii wykonanego przez kamerę samolotu.

DECaPS2 / DOE / FNAL / DECam / CTIO / NOIRLab / NSF / AURA / M. Zamani i De Martin (NOIRLab firmy NSF)

Kamera wykorzystywała fale światła optycznego i bliskiej podczerwieni do wykrywania gwiazd, obszarów gwiazdotwórczych oraz obłoków gazu i pyłu. „Wyobraź sobie zdjęcie grupowe ponad 3 miliardów ludzi i każdą osobę można rozpoznać” – powiedziała Debra Fisher z NSF. „Astronomowie będą patrzeć na ten szczegółowy obraz ponad 3 miliardów gwiazd w Drodze Mlecznej przez nadchodzące dziesięciolecia”.

Skan dotyczy dysku Drogi Mlecznej, który pojawia się jako jasny pas biegnący wzdłuż obrazu. Jest pełen gwiazd i kurzu. Dzieje się tak dużo, że trudno to ogarnąć. Gwiazdy zachodzą na siebie. Pył ukrywa gwiazdy. Uporządkowanie wszystkiego wymagało starannego przetwarzania danych.

„Jednym z głównych powodów sukcesu DECaPS2 jest to, że po prostu wskazaliśmy region o bardzo dużej gęstości gwiazd i staraliśmy się zidentyfikować źródła, które pojawiają się prawie jedno na drugim” – powiedział naukowiec z Harvardu. Andrzej Sedgarygłówny autor Artykuł na temat przeglądu opublikowany w The Astrophysical Journal w tym tygodniu.

Kilka miliardów gwiazd może wydawać się liczbą Bonkersa, ale to tylko mała kropla w galaktycznym wiadrze. szacunki NASA W Drodze Mlecznej jest co najmniej 100 miliardów gwiazd. Nowe badanie obejmuje tylko 6,5% nocnego nieba widzianego z półkuli południowej.

DECaPS2 był wielkim, wieloletnim projektem obejmującym 21 400 pojedynczych ekspozycji i 10 terabajtów danych. Opis NOIRLab Przegląd jako odpowiedni „gigantyczny gobelin danych astronomicznych”. Nigdy wcześniej nie widzieliśmy takiej Drogi Mlecznej. Jest piękny i jest skromny.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.