Nowy model AI Nvidii szybko generuje obiekty 3D do integracji z wirtualnymi światami

MADRYT, 23 września (Portaltic / EP) –

NVIDIA nowa stopa model sztucznej inteligencji (AI), która generuje obiekty 3D do późniejszego wykorzystania w wirtualnych światach w sektorach takich jak gry wideo, architektura czy robotyka.

NVIDIA GET3Dnazwa nadana temu modelowi, została z nim przeszkolona Miliony obrazów 2D obiektów 3D Uchwycone pod różnymi kątami przy użyciu procesora graficznego Nvidia A100 Tensor Core, którego ukończenie zajęło badaczom około dwóch dni.

Dzięki temu szkoleniu model AI jest w stanie tworzyć obiekty 3D „za pomocą Materiały o wysokiej precyzji i misterne detale inżynierskie”, jak podaje firma w Oficjalny blog. I generować go zresztą szybko, bo może produkować Około 20 wzorów na sekundę.

Wszystko to oznacza, na przykład, ze zdjęć wykonanych w samochodach 2D, że model może generować kombinację sedanów, ciężarówek, samochodów wyścigowych i pickupów; Lub jeśli są to wizerunki zwierząt i stworzeń, takich jak lisy, nosorożce, konie i niedźwiedzie.

Te rzeczy są trójwymiarowe można importować później do wykorzystania w silnikach gier, modelarzach 3D i przeglądarkach filmów, i edytuj Aby zastosować bardziej realistyczne efekty świetlne, np.

Nvidia wskazała, że ​​ma nadzieję w przyszłości zintegrować szacowanie położenia kamery z technologiami globalnej generacji, aby rozszerzyć możliwości tego narzędzia.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.