NVIDIA GeForce RTX 4000 coraz bliżej, plotki o jej wydajności są bardzo dobre

W ciągu ostatnich miesięcy uzyskanie niedrogiego RTX 3000 było prawie niemożliwe, ale teraz, gdy wszystko zaczyna się psuć, Mamy dziwną sprawę: Wszystko odnosi się do NVIDIA RTX 4000 zostanie zaprezentowany na początku trzeciego kwartału 2022.

Ciekawostką jest nie krótkoterminowa dostępność tych grafik, ale plotki o ich wydajności. Według tych danych Domyślny RTX 4090 podwoi wydajność RTX 3090 Przy takim samym zużyciu trudno w coś po prostu niesamowitego.

Specyfikacja wirnika

Oczyszczenie pochodzi z Od popularnego użytkownika Twittera o imieniu „kopite7kimi”, który miał rację przy poprzednich okazjach, który w tym tygodniu skomentował, jak skuteczne są te nowe grafiki ze strukturą „Ada Lovelace”. nawet w Szybciej niż oczekiwano: Może przybyć w połowie lipca.

Są to teoretyczne specyfikacje pierwszych trzech kart graficznych z nowej rodziny RTX 4000. Uwaga, dane nie są oficjalne.

Oprócz prognozy daty wydania, kopite7kimi otwarty Wskazano również wiele głównych specyfikacji tych rysunków Ten spektakl „2×3090” Czyli na przykład RTX 4090 z architekturą Ada Lovelace.

Różnice w stosunku do obecnej rodziny RTX 3000 są zauważalne. RTX 4090 Będziesz mieć na przykład 126 procesorów multicastowych (SM)I choć mówimy o 140, to liczba jest wyraźnie wyższa niż 84 niż w przypadku RTX 3090. Będzie miał taką samą pamięć graficzną (24 GB GDDR6X) i będzie zużywał tyle samo (450 watów).

Te dane są szczególnie interesujące, ponieważ wcześniej mówiono, że zużycie tego „graficznego potwora” może wzrosnąć do 600 watów. jest oczekiwany Ponadto ten procesor graficzny jest produkowany z Fotolitografia 4 nm, a także PCIe 5.0: Te dwa czynniki mogą przyczynić się do tych obiecujących wyników, a jeśli te dane zostaną spełnione, doświadczymy naprawdę niezwykłego skoku pokoleniowego.

zdjęcie | reddit

przez | Ars Technica

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.